Nowa dźwignia wielofunkcyjna

Nowe wyposażenie kabiny obejmuje dźwignię wielofunkcyjną, która została zmodyfikowana tak, aby umieścić wszystkie kluczowe przyciski kontrolne w zasięgu ręki operatora. Zmodernizowaniu uległa także prawa konsola z ergonomicznymi przyrządami sterującymi, z systemem regulacji ustawienia wyświetlacza AFS oraz z uchwytem na kubek. W kabinie dodano wiele wygodnych schowków, które w wersji „Luxury” mają matowe chromowane wykończenie. Fotel pasażera można otworzyć, aby uzyskać dostęp do przenośnej lodówki do przechowywania żywności i chłodzenia napojów. W kabinie jest także więcej miejsca dzięki zwiększonemu zakresowi przesuwu fotela, natomiast luksusowy fotel z obiciem z czerwonej skóry zapewnia większy komfort.

case ih kombajn 2 Zmodernizowane kombajny CASE IH AXIAL FLOW®   na sezon 2013

Pełny komfort sterowania

Kierownica posiada regulację teleskopową i regulację kąta nachylenia tak, aby dostosować ustawienie do potrzeb operatora i zapewnić maksymalną widoczność. Nowa kolumna kierownicy ma zmniejszoną szerokość całkowitą, aby poprawić widoczność na heder. Podpory na stopy zwiększają komfort podczas długich dni pracy w trakcie żniw.

Nowy fotel operatora

Siedzisko operatora obniżono o 4 cm i wydłużono zakres jego przesuwu o 7 cm tak, aby zapewnić jeszcze większy komfort w kabinie. Amortyzacja pneumatyczna stanowi wyposażenie standardowe we wszystkich kombajnach serii 30, a fotel z pół-aktywną amortyzacją pneumatyczną przeznaczony w szczególności do kombajnów na gąsienicach dostępny jest opcjonalnie. Wykorzystuje on czujnik i sterownik zamontowany wewnątrz układu amortyzacji siedziska, które dostosowują poziom tłumienia drgań odpowiednio do ukształtowania terenu, poprawiając komfort jazdy. Rozumiemy, jak długie godziny operatorzy spędzają w swoich kombajnach – mówi von Eckardstein – Naszym celem było stworzenie wygodnego środowiska pracy i udostępnienia go w każdym modelu kombajnu Axial-Flow®. Wprowadzając mocniejsze, bardziej intuicyjne w obsłudze i bardziej wydajne kombajny, CASE IH pomaga rolnikom w przygotowaniu się na wszelkie ewentualności, jakie mogą przynieść żniwa obecnie i w kolejnych sezonach.

case ih kombajn 1 Zmodernizowane kombajny CASE IH AXIAL FLOW®   na sezon 2013

Wszystkie modele kombajnów serii 230 wyposażone są w nowoczesny wyświetlacz AFS Pro 700 do monitorowania plonu, maszyny i systemu prowadzenia. Monitor AFS 700 Pro jest kompatybilny z innymi maszynami CASE IH, może być zatem w prosty sposób przeniesiony do kabiny ciągnika na początku kolejnego sezonu – na przykład do monitorowania map pola.

Jeszcze prostszy rozładunek

Aby rozładunek ziarna był bardziej komfortowy i bezpieczny podczas jazdy z szerokim hederem, CASE IH oferuje nowe opcje rury wyładowczej. Aby umożliwić łatwy rozładunek podczas pracy z najszerszym hederem, jak i prosty transport drogowy oraz postój, dostępna jest teraz składana rura wyładowcza o dużej wydajności i o długości 8,8 m. Składanie rury wyładowczej jest całkowicie kontrolowane przez operatora przełącznikiem znajdującym się na górnym panelu przyrządów sterujących w kabinie. Rozkładanie do pracy w polu jest szybkie, a składanie do transportu drogowego lub na okres postoju zmniejsza długość kombajnu.

Nowa rura wyładowcza o długości 8,8 m otwiera się w zakresie 95 stopni, co poprawia widoczność podczas rozładunku, a po jej złożeniu dostęp do tylnego pokładu serwisowego nie jest w żadnym stopniu utrudniony i rura pozostaje w zakresie szerokości osłon bocznych kombajnu. System rozładunku z rurą o długości 8,8 m jest wymagany we wszystkich kombajnach z hederem o szerokości 12 m lub więcej.

Nowa w branży obrotowa końcówka jest dostępna dla rury wyładowczej wysokiej wydajności o każdej długości. Pozwala ona operatorowi na precyzyjne skierowanie strumienia ziarna za pomocą przycisku na dźwigni wielofunkcyjnej. Umożliwia to ustawienie końcówki rury dokładnie tam, gdzie potrzeba, zamiast przestawiania ciągnika z przyczepą względem kombajnu. W ten sposób zostaje zmniejszone ryzyko rozsypania ziaren z przyczepy lub zahaczenia ciągnika o heder, a podczas układania pokosów ze słomy do prasowania, ciągnik nie musi wjeżdżać na pokos.

Elektrycznie sterowana końcówka rury wyładowczej zwiększa wydajność zbioru, umożliwiając idealne napełnienie przyczepy zbożem. Nowa końcówka rury wyładowczej przesuwa strumień ziarna o około 60 – 90 cm, zapewniając jednocześnie zabezpieczenie przed rozsypaniem. Kiedy układ rozładunku jest wyłączony, końcówka rury automatycznie i szybko obraca się w górę, aby zapobiec wysypywaniu się ziarna. Poza tym, kieruje ona strumień ziarna prosto w dół w celu zmniejszenia ryzyka rozdmuchiwania lekkich ziaren przez wiatr. Ponadto, regulacja osłon zbiornika ziarna z kabiny skraca czas przestojów podczas przygotowania się do transportu lub zbioru.

case ih kombajn 3 Zmodernizowane kombajny CASE IH AXIAL FLOW®   na sezon 2013

Nowy rozdrabniacz słomy Deluxe

Rozdrabniacz słomy CASE IH Deluxe został zmodernizowany w celu umożliwienia przeprowadzenia regulacji przeciwnoży z kabiny. Położenie noży jest regulowane stopniowo na 0/25/50/75 i 100% wysunięcia za pomocą przełącznika na prawej konsoli. W kabinie można także przeprowadzić regulację tylnej klapy. Oprócz dźwigni zmiany prędkości rozdrabniacza obecnie możliwe jest również przełączanie trybu z rozdrabniania słomy na formowanie pokosu w czasie krótszym niż minuta. Nie ma już potrzeby otwierania pokryw i operator nie musi pracować w kurzu.

Po wciśnięciu przycisku zatrzymania awaryjnego na górze dźwigni wielofunkcyjnej przeciwnoże zostają całkowicie wycofane, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie rozdrabniacza i noży przed ciałami obcymi, takimi jak kamienie. Mniejsza potrzeba ręcznego resetowania przeciwnoży oznacza lepszą jakość rozdrobnienia i równomierne rozrzucanie materiału.

Nowy rozrzutnik plew

Dostępna jest opcja rozrzutnika plew Deluxe, którego zakres rozrzutu można regulować z kabiny. Trzy przyciski na prawej konsoli pozwalają kontrolować jego funkcje.

Wydajna praca z technologią Efficient Power

Począwszy od układu podawania rośliny po opatentowany rotor CASE IH AFX z współśrodkową obudową, kombajny Axial-Flow® zapewniają równomierny przepływ materiału, poprawiając przepustowość i zwiększając ilość wysokiej jakości ziarna w zbiorniku. Jako część rodziny CASE IH Efficient Power, kombajny CASE IH Axial-Flow® serii 30 charakteryzują się dodatkową mocą do pracy w trudnych warunkach dzięki oszczędnym silnikom CASE IH FPT Tier 4 z technologią SCR. W maszynach CASE IH te sprawdzone jednostki napędowe zapewniają średnio o 10 procent większą wydajność w porównaniu do modeli Tier 3. CASE IH nieustannie udoskonala rotor AFX w kombajnach Axial-Flow®, zawsze wyznaczając standardy jako lider w zbiorze – mówi von Eckardstein – Ogólnie rzecz biorąc, prosta i niezawodna konstrukcja Axial-Flow® z mniejszą ilością ruchomych części pozwala użytkownikom dłużej pracować na polu przy zbiorze uprawy w różnych warunkach, zapewniając wysokie plony i jakość.

źródło: CASE IH Polska