Żniwa z marką New Holland – pokaz Agroskład Ujazd

25 lipca 2023 r. maszyny marki New Holland wzięły udział w pokazie żniwnym organizowanym przez autoryzowanego dealera Agroskład Ujazd. Pokaz odbył się niedaleko miejscowości Kocierzew Południowy w woj. łódzkim.

Ośmiohektarowe pole pszenżyta było obszarem działań poniższych maszyn:

Kombajn CX 8.70 z hederem Varifeed™ o szerokości 7,62 m

Prasa RB 150C

Ciągniki: T5.140 DCT, T7.270 AC, T7.300 AC

 

 

Zgodnie z kolejnością prac, pierwszy wjechał na pole kombajn CX 8.70. Przy szerokości hedera bliskiej 8 m zestaw żniwny poruszał się z prędkością 5 km/h, co przełożyło się na wydajność 8 ton na hektar przy wilgotności zboża bliskiej 12%.


Następnie swoją pracę wykonał ciągnik T5.140 DCT z prasą RB 150C. Dzięki połączonej wydajności ciągnika i prasy szybko pokosy słomy zamieniały się okrągłe i kształtne bele.

Po powyższych zabiegach należało odpowiednio uprawić glebę. W tym zadaniu niezastąpione były ciągniki nowej serii T7 LWB PLM Intelligence: odświeżony model T7.270 AC oraz zupełnie nowy ciągnik w serii T7.300 AC. Obie maszyny zostały skonfigurowane w prestiżowej wersji Blue Power. Ponadto wyróżniały się wyjątkowym komfortem pracy. Bardzo cicha kabina 66 dB z aktywnym zawieszeniem, podłokietnik Sidewinder™ Ultra z monitorem IntelliView 12, kierownica
z umieszczonym w środku wyświetlaczem CentreView to tylko część z elementów uprzyjemniających wykonywanie zadań tymi ciągnikami. Podczas pracy w polu jednym z najistotniejszych elementów jest moc. Tej nie brakowało w szczególności nowemu modelowi T7.300 AC. 260 KM mocy nominalnej i aż 300 KM mocy maksymalnej z systemem EPM to imponujące liczby w maszynie tej klasy. Dzięki wykorzystaniu turbosprężarki eVGT moc i moment obrotowy był dostępny zaraz po wciśnięciu pedału gazu bądź pchnięciu dźwigni CommandGrip™. Nowy model wykorzystuje technologię ciągników Heavy Duty, dzięki temu jego wydajność podczas pracy jest jeszcze większa. Przejazdy dużymi ciągnikami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników pokazu. Każdy mógł wsiąść do kabiny i doświadczyć wyjątkowego komfortu pracy nowych ciągników serii T7 LWB.

Po wykonanej pracy był czas na wspólne rozmowy oraz wymianę doświadczeń. Pokaz zakończył się w miłej atmosferze, której sprzyjała idealna pogoda.

 

Źródło: New Holland Agriculture