Zobacz fabrykę kombajnów New Holland w Płocku

 

New Holland Agriculture wkrótce odda do użytku 50-tysięczny egzemplarz kombajnu z serii tradycyjnych kombajnów TC. Jest to kamień milowy w produkcji maszyn tej firmy. Jeszcze w tym miesiącu pracownicy New Holland będą świętować ten wynik w fabryce w Płocku, która jest największym producentem kombajnów TC w Europie. Z tej okazji New Holland postanowił listopad oraz grudzień dedykować Dniom Otwartym i zaprosić klientów do zwiedzania płockiej fabryki.

To niezwykle ważne osiągnięcie w historii produkcji maszyn żniwnych New Holland i świadectwo zaangażowania wielu pracowników, zarówno z Płocka, jak i Kurytyby, bez których nie byłoby ono możliwe – powiedział Carlo Lambro, Prezydent New Holland Agriculture. – Rodzina TC zajmowała zawsze ważne miejsce w gamie naszych maszyn żniwnych, a obecna, wzbogacona o zaawansowane technologie generacja kombajnów pozwoli nam nadal spełniać wymagania naszych klientów.

Aby upamiętnić to ważne wydarzenie, wszystkie nowe kombajny serii TC5000 zostaną oznaczone srebrnym logo informującym o wyprodukowaniu 50-tysięcznego kombajnu.

Historia gamy kombajnów bogata w innowacje

Pierwsze kombajny TC wyprodukowano w Centrum Doskonałości Maszyn Żniwnych w 1992 r., w belgijskim Zedelgem, co było odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na kompaktowe kombajny, godzące wydajne zbiory z nieskomplikowanymi rozwiązaniami. Już rok później, w 1993 r., firma rozpoczęła produkcję kombajnów w brazylijskiej Kurtybie, gdzie do chwili obecnej wyprodukowano ponad 30000 tych maszyn. W 1998 r. produkcja kombajnów serii TC została przeniesiona z Zedelgem do Płocka, gdzie produkuje się obecnie kombajny TC najnowszej generacji.

Seria TC od zawsze wyróżniała się innowacjami, które podnosiły wydajność produkcyjną tych maszyn. Spośród kluczowych osiągnięć technologicznych wymienić można wprowadzenie w 1993 r. samopoziomującego kosza sitowego. Umożliwił on znaczące zwiększenie wydajności czyszczenia kombajnów tej serii. Wersja Hillside, którą wprowadzono w 1995 r., oferuje skuteczne działanie kombajnu na stokach o nachyleniu poprzecznym i wzdłużnym, umożliwiając zbiory nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zwiększający wydajność młócenia separator rotacyjny po raz pierwszy wprowadzono do maszyn w 1996 r., a zupełnie nowa, podnosząca komfort operatora kabina doczekała się swej odsłony w 2008 r. Rok 2012 stał się zapowiedzią wprowadzenia zwiększającej wydajność technologii SCR ECOBlue™, dzięki której maszyny mogą spełniać wymogi normy Tier 4A.

Zupełnie nowa seria kombajnów TC5000 z pięcioma wytrząsaczami słomy o podwyższonym komforcie obsługi i większej wydajności

Najnowsza generacja TC5000 podnosi jeszcze bardziej reputację tej serii w zakresie niezawodności oraz wydajności zbiorów. Gama ta została opracowana pod kątem gospodarstw średniej wielkości, specjalizujących się w uprawach roli oraz hodowli inwentarza żywego na dużą skalę, a także usługodawców, oferując im niezrównany komfort pracy i nieprześcignioną wydajność.

nh kombajntc 1 Zobacz fabrykę kombajnów New Holland w Płocku

Seria jest wyposażona w liczne, charakteryzujące się najwyższą, jakością i obsypane nagrodami funkcje, które zwiększają produktywność i wydajność roboczą. Zupełnie nowa kabina Harvest Suite™ Comfort wyznacza w tym segmencie standardy w ergonomii i wygodzie obsługi maszyny w warunkach całodziennej pracy. Technologia Opti-Fan™ pozwala przeciwdziałać skutkom grawitacji na system czyszczący, dzięki czemu straty są mniejsze, a dostarczane ziarno czystsze. System SmartSieve™ nadaje się idealnie do pracy na pofałdowanym terenie. System automatycznie zmienia kąt wyrzutu ziarna na sito i kompensuje nachylenia boczne, a jego działanie może przyczynić się do zwiększenia wydajności czyszczenia nawet o 30%. Technologia Dual Chop™ zapewnia niezwykle drobne rozdrabnianie resztek pożniwnych i idealnie nadaje się do upraw zerowych i uproszczonych.

źródło: New Holland