Praktyka potwierdza, że dzięki Ultimie osiągamy o 50 % wyższą wydajność. A tak pracuje Ultima: komora wstępna gromadzi zbierany materiał podczas procesu owijania. Komora wstępna posiada przenośnik taśmowy u dołu i u góry. Zmienny kształt komory wstępnej sprawia, że służy ona równocześnie jako komora, w której odbywa się prasowanie wstępne. Współpraca komory wstępnej, półzmiennej komory prasowania oraz narzędzia kierującego traktorem (TIM) zapewnia płynną pracę przy równocześnie wysokiej gęstości balotu. Nowością jest również wysoko ustawiona komora prasowania, z której balot spada bezpośrednio na stół owijarkiagromix.agro.pl co również przyspiesza pracę.

Postęp w technologii pras rolujących firma Krone osiągnęła dzięki kombinacji różnych nowinek, takich jak np. półzmienna komora prasowania, która już w roku 2007 została wyróżniona złotym medalem Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego. Kolejny ważny czynnik stanowi narzędzie kierujące traktorem TIM. Dzięki niemu poprzez ISOBUS odbywa się komunikacja pomiędzy prasą a ciągnikiem, tzn. prędkość jazdy ciągnika zostaje automatycznie dopasowana do poziomu obciążenia maszyny. To zapobiega przepełnieniu maszyny – wówczas prasa może wystarczająco często obracać balot, co zapewnia najwyższą gęstość balotu.

ultimagold 2 Złoto dla Ultimy firmy Krone

Cała załoga firmy Krone wraz z wynalazcami cieszy się ze złotego medalu Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego, powiedział w swoim wystąpieniu prasowym Bernard Krone.
Nasi konstruktorzy pod kierownictwem dr Horstmann i dr Martensena pracują od ładnych kilku lat nad tym rozwiązaniem dlatego cieszymy się i jesteśmy dumni, że dzięki rozwiązaniu Ultima rewolucjonizujemy technikę pras rolujących. Prawie 40 lat musiało upłynąć, zanim osiągnęliśmy moment, w którym to prasoowijarka owija balot i opróżnia komorę prasowania podczas pracy. W końcu mamy rozwiązanie typu Non Stop, dzięki któremu klient zaoszczędza czas, a co za tym idzie również pieniądze. Poza tym cieszymy się z tego, że po raz trzeci z rzędu otrzymujemy złoto Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego w roku 2007 otrzymaliśmy medal za prasę Comprima, w roku 2009 terminal CCI, który używany jest w Ultimie, został wyróżniony na targach Agritechnica.

Ultima zostanie pokazana po raz pierwszy na targach Agritechnica 2011, hala 27, stoisko 15.

 

źródło: agromix.agro.pl