Intensywny rozwój, przejawiający się skonstruowaniem w 1960 roku samojezdnej maszyny żniwnej, przyniósł firmie Pöttinger międzynarodowy rozgłos. Firma od początku uczestniczyła w rozwijaniu technologii przyczepy samozbierającej pełniąc pionierską rolę. W roku 1975 nastąpiło przejęcie bawarskiej fabryki pługów. Maszyny uprawowe stały się drugą nogą podporową firmy. W dalszej historii Poettinger nastąpiło przejęcie fabryki techniki siewu w Bernburgu i budowa fabryki w  Vodnanach. Równolegle z nieustannym rozszerzaniem palety produktów z sektorów maszyn zielonkowych, uprawowych i techniki siewu firma Pöttinger wzmacniała swoją pozycję na rynku międzynarodowym tworząc dziesięć firm siostrzanych i dodatkowe trzy miejsca produkcyjne.

Rok jubileuszowym będzie „eksplozją nowości“. Od lata i przy okazji największych targów rolniczych jesienią, firma zamierza przedstawić nową ofertę. Z okazji rocznicy firma stworzyła specjalne logo na tę okazję. Znak ten ma przypominać klientom o długie tradycji firmy Pöttinger.

,,Od 140 lat pracujemy na sukces naszych klientów. Jako przedsiębiorstwo rodzinne przedkładamy partnerstwo i kontakt z klientem połączony z wysoką jakością. Pöttinger jako przedsiębiorstwo rodzinne bierze na siebie odpowiedzialność w stosunku do przyszłych pokoleń i środowiska naturalnego.: Rozwijanie techniki rolniczej z uwzględnieniem wszystkich aspektów przyszłości, to nasze zadanie. Wszyscy potrzebujemy rolnictwa. To dla nas najważniejsze i temu poświęcamy całe nasze zaangażowanie.“, opisują obydwaj dyrektorzy zarządzający Heinz i Klaus Pöttinger strategię firmy na przyszłość.


geschaeftsleitung hp kp th 140 lat z Pöttingerem   Długa historia sukcesów

Klaus i Heinz Pöttinger

 

źródło: www.poettinger.at/pl