crop.zone i John Deere zdobywają nagrodę Agrifuture Award za Dual.Volt.24M

  • crop.zone i John Deere zdobyli nagrodę DLG Agrifuture Concept za Dual.Volt.24M.

  • To technologia elektrycznego, systemowego i bezherbicydowego oczyszczania upraw przy szerokości roboczej 24 metrów.

Kontrola upraw na nowym poziomie

Nowy system koncepcyjny umożliwia desykację upraw oraz nieselektywne zwalczanie chwastów jako rozwiązanie bezchemiczne przy jednoczesnym posiadaniu funkcji nowoczesnych opryskiwaczy do ochrony roślin w jednej maszynie. Zwiększa to produktywność, wszechstronność i użyteczność istniejącej kontroli upraw z wykorzystaniem energii elektrycznej. Technologia elektrycznej kontroli upraw pozwala zaoszczędzić na kosztach ochrony roślin, zmniejsza wpływ na środowisko i stanowi alternatywne rozwiązanie w zastosowaniach, w których syntetyczne środki chemiczne są niedostępne, niedozwolone lub mają ograniczoną skuteczność. Proces aplikacji rozpoczyna się od zastosowania roztworu elektrolitu w celu zwiększenia przewodności w roślinie. Następnie specjalnie opracowane aplikatory elektryczne przechodzą przez rośliny i aplikują do 5 500 V. Niszczenie wiązek naczyniowych przenoszących wodę i składniki odżywcze w roślinie powoduje jej uschnięcie.

crop.zone i John Deere zdobywaja nagrode Agrifuture Award crop.zone i John Deere zdobywają nagrodę Agrifuture Award za Dual.Volt.24M

crop.zone i John Deere tworzą nowe rozwiązania

We współpracy z firmą John Deere udało nam się podwoić szerokość roboczą, umożliwiając szybsze i jednocześnie bardziej precyzyjne zarządzanie uprawami mówi Dirk Vandenhirtz, dyrektor generalny crop.zone.

Prototyp Dual.Volt.24M jest oparty na zaczepianym opryskiwaczu John Deere serii R900, co umożliwia rolnikom połączenie tego nowego podejścia do ochrony upraw z technologią oprysku o wysokiej precyzji firmy John Deere.

crop.zone i John Deere zdobywaja nagrode Agrifuture Award 2 crop.zone i John Deere zdobywają nagrodę Agrifuture Award za Dual.Volt.24M

Dzięki wiedzy firmy crop.zone w zakresie elektrycznego zarządzania uprawami oraz specjalistycznej wiedzy firmy John Deere w zakresie rolnictwa precyzyjnego i technologii oprysku, możliwe było opracowanie prototypu bardzo obiecującego rozwiązania uzupełniającego dla zrównoważonej ochrony upraw – komentuje Jørgen Audenaert, Small Grain Production System Manager Region 2 w firmie John Deere.

Model Dual.Volt.24M jest obecnie przedmiotem badań koncepcyjnych. Pierwszy prototyp został zbudowany i przetestowany. W 2024 r. crop.zone będzie intensywnie testować prototyp w kilku zastosowaniach z szerokim gronem rolników.

 

Źródło: John Deere