Najnowszą propozycją firmy Manitou skierowanej do branży agro jest ładowarka teleskopowa MLT 840. Maszyna niesie ze sobą wiele nowości oraz ciekawych rozwiązań. Zasięg około 8 metrów oraz udźwig aż 4 ton czynią z niej jedną z najciekawszych propozycji w tej klasie maszyn.

Całkowicie przeprojektowana kabina wprowadza szereg udogodnień dla operatora. Nowością jest także dodatkowy tryb jazdy pozwalający na sterowanie maszyną tylko za pomocą tylnej osi skrętnej, co wpływa na jeszcze większą mobilność maszyny. 115 lub 137 konne silniki dostarczają wystarczającej mocy, zadowalając się przy tym mniejszą ilością paliwa.

manitou mlt840 2 Ładowarka Manitou MLT840 – pomocnik w gospodarstwie

Nowością jest także zastosowanie w standardzie przekładni biegów Powershift z 5-cioma biegami w przód oraz 3-ma w tył. Standardem jest już mnogość osprzętów mogących pracować na maszynie dzięki linii hydraulicznej na wysięgniku maszyny. Oferowne produkty są proponowane w trzech różnych wersjach wykończenia: Classic, Premium i Elite.

Ładowarka MLT 840 ze względu na wydajność oraz szeroki zakres możliwości znajduje zastosowanie do wszelkich zadań związnych z pracą w obrębie gospodarstwa rolnego. Może być wykorzystywana przy pracach inwentarkich w pomieszceniach gospodarczych, dostarczaniu paszy dla zwierząt, załadunku i rozładunku materiałów sypkich, przenoszeniu balotów słomy i materiałów ciężkich.Model MLT840 dzięki swoim licznym, nowym rozwiązaniom aspiruje do miana flagowego produktu Manitou dedykowanego dla rolnictwa.

manitou mlt840 1 Ładowarka Manitou MLT840 – pomocnik w gospodarstwie

 

MLT 840

Udźwig maks.

4000 kg

Wysokość podnoszenia

7,55m

Maksymalny zasięg

4,55m

Moc silnika

115-137KM

Przekładnia

zmiennik momentu

Długość

5,37m

Szerokość

2,39m

Wysokość

2,40m

Waga

8400kg

Promień skrętu

3,98m

źródło: Manitou/ Agromix Rojęczyn