Agregat uprawowo-siewny LEMKEN Solitair DT – nowość na Agro Show 2023

Jedną z prezentowanych nowości przez firmę Lemken podczas tegorocznej wystawy Agro Show będzie agregat uprawowo-siewny Solitair DT dostępny w szerokościach roboczych 4.0 i 6.0 m. Małe zapotrzebowanie na uciąg, zintegrowana kompaktowa brona talerzowa, wygodna obsługa i duży zbiornik – to cechy, które wyróżniają tę maszynę.

Solitair DT posiada pojedynczy lub dzielony zbiornik o dużej pojemności od 3400 do 5100 litrów, co zapewnia wysoką wydajność. Modele z dzielonym zbiornikiem mogą być używane do siewu nasion z nawozem lub do siewu dwóch różnych nasion w jednym przejeździe.

Siewnik Solitair DT jest wyposażony w kompaktową bronę talerzową, która pozostawia równomiernie spulchnioną i dobrze rozdrobnioną glebę. Każdy talerz karbowany o średnicy 465 mm jest indywidualnie przymocowany do ramy za pomocą sprężyn piórowych, co gwarantuje precyzyjną kontrolę głębokości. Opcjonalnie przed sekcją talerzową można zastosować przedni wał oponowy, który zapewnia wstępne ugniatanie i wyrównanie gleby.

Tylny wał oponowy z kołami o średnicy 90 cm zapewnia równomierne zagęszczanie gleby na całej powierzchni. Naprzemienne ułożenie poszczególnych kół dodatkowo poprawia samooczyszczanie i zapewnia dobry siew nawet w warunkach wilgotnych. Jeśli wymagane jest ukierunkowane zagęszczenie rzędów bezpośrednio przed redlicami wysiewającymi, za kołami można zamontować trapezowy wał ugniatający.

Solitair DT jest wyposażony w redlice dwutalerzowe OptiDisc zawieszone na równoległoboku z rolkami dociskowymi, co gwarantuje precyzyjne umieszczanie nasion i jednolitą głębokość siewu. Stwarza to optymalne warunki do równomiernych wschodów – nawet przy wysokich prędkościach roboczych.

W siewniku Solitair DT zostały zastosowane indywidualnie napędzane aparaty wysiewające, z których każdy dostarcza nasiona do jednego rozdzielacza. Zestawy kółek wysiewających można wymieniać bez użycia narzędzi. Niezależnie od tego, czy chodzi o test kalibracji, regulację czy czyszczenie – odporne na korozję aparaty wysiewające są łatwo dostępne.

 

źródło: Lemken