Agrifac Condor V – nowy design i większa wydajność

Od stycznia 2020 r. opryskiwacze Condor nowej generacji zjadą z linii w fabryce Agrifac. Projekt został zaktualizowany, zgodnie z nową koncepcją Condor Endurance, także zmieniono silnik na nowocześniejszy V stopnia.

Od momentu wprowadzenia na rynek opryskiwacza samojezdnego Agrifac Condor jego głównymi atutami były stabilność, precyzja i innowację. Podwozie StabiloPlus zapewnia wysoką stabilność opryskiwacza, GreenFlowPlus zapewnia ciągłe ciśnienie, dzięki czemu nie ma różnicy w opryskach i nie ma resztek cieczy w zbiorniku. System sterowania EcoTronicPlus jest znany jako prosty i zrozumiały, dzięki czemu obsługa maszyny jest niezwykle łatwa.

W wersjach, które zapewniają większy rozstaw kół (WideTrackPlus) i większy prześwit (ClearancePlus), wypróbowana i przetestowana koncepcja Condor może być również stosowana. Poza różnymi wersjami i opcjami dostępnymi w opryskiwaczach Condor jest również „NEED Farming”, co oznacza, że jest gotowy do pryskania na poziomie rośliny. Dzięki innowacjom Agrifac, takim jak AiCPlus (rozpoznawanie i opryskiwanie pojedynczych chwastów dzięki technologii kamer) i DynamicDosePlus (indywidualne dawkowanie na każdą pojedynczą dyszę) oprysk staje się bardzo precyzyjny.

Condor V generacji oferuje wszystkie te znane i nowe korzyści w nowym projekcie, dzięki czemu wygląda bardziej jak jego starszy brat, czyli zdobywca nagrody Red Dot Design – Condor Endurance. Wprowadzono w nim szereg ulepszeń, oczywiście zgodnych z koncepcją „4 e for growers”. Po pierwsze, silnik Stage V (wydajność, ekologia) został wybrany tak, aby można było spełnić najostrzejsze normy emisji spalin , standardowe oświetlenie LED (oszczędność, ergonomia), które zapewnia lepszy widok w nocy, ulepszony układ napędowy (wydajność, oszczędność), który oferuje jeszcze lepszą niezawodność. Ponadto wprowadzono wiele drobnych ulepszeń, które dodatkowo poprawiają wygodę i użytkowanie.

Condor V będzie dostępny od 1 stycznia 2020 roku.

 

Źródło: Agrifac