Agro-Masz wzbogaca ofertę o agregat do pielęgnacji użytków zielonych

Agro-Masz wzbogaca ofertę o agregat do pielęgnacji użytków zielonych

Agro-Masz wzbogaca swoją ofertę o kolejną maszynę. Tym razem jest to agregat, który autonomicznie ma służyć do pielęgnacji użytków zielonych, zaś w połączeniu z siewnikiem poplonów SP200 także do ich zakładania i podsiewu.

Pierwszą sekcję roboczą agregatu stanowi regulowana hydraulicznie listwa zagarniająca. Za nią położone są trzy rzędy sprężynowych zgrzebeł, mających na celu rozgrabianie trawy, chwastów, sfilcowań, mchów oraz innych pozostałości i nierówności. Zgrzebła mają za zadanie także zniszczenie płytko zakorzenionych chwastów i samosiewów oraz odsłonięcie i przygotowanie gleby do rozsiewu traw. Ich regulacji dokonuje się z wykorzystaniem śruby rzymskiej. Ostatnia sekcja robocza to regulowany hydraulicznie wał pryzmatyczny, mający na celu dogniecenie nasion.

Ziarno dozowane jest ze zbiornika o pojemności 200 litrów. Wałek wysiewający przenosi materiał siewny do ośmiokanałowego rozdzielacza, skąd pneumatycznie transportowany jest do elastycznych przewodów wysiewających, wykonanych z tworzywa sztucznego, zakończonych płytkami. Za transport ziaren odpowiedzialne są dwie elektryczne dmuchawy wspomagające. Za dozowanie wysiewanego materiału odpowiada dedykowany komputer AP2, umożliwiający operatorowi kontrolę i regulację podstawowych parametrów siewu. Opcjonalnie dostępny jest bardziej zaawansowany sterownik, wskazujący m.in. poziom wypełnienia zbiornika.

Trzymetrowy agregat wyposażony w siewnik waży ok. 1470 kg i do współpracy potrzebuje ciągnika o mocy ok. 100 KM. Cena takiego zestawu będzie wynosiła ok. 37.370 tys. zł netto, a pierwsze egzemplarze trafią do rolników już w czerwcu.

 

Źródło: PIGMiUR