Agrosky – marka produktów dla rolnictwa precyzyjnego proponowana przez SDF

 

Systemy Agrosky posiadają szereg innowacyjnych, doskonale zintegrowanych rozwiązań, działających w oparciu o koncepcję rozwiązań modułowych, możliwych do wykorzystania w sterowaniu wielu różnych ciągników rolniczych i kombajnów. W efekcie, nowa gama produktów jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby w zakresie rolnictwa precyzyjnego, wszędzie tam, gdzie tego typu rozwiązania są stosowane – biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia wielu różnych scenariuszy w zależności od rejonu świata, w którym dany system jest stosowany.

 

agrosky 14651 Agrosky   marka produktów dla rolnictwa precyzyjnego proponowana przez SDF
Ciągniki i kombajny wyposażone w system Agrosky mogą wykonywać równoległe przejazdy po torach które są liniami prostymi oraz krzywymi, bez ryzyka nakładania lub pozostawiania pustych przejazdów, także w trakcie pracy w górzystym terenie lub przy pracy w gęstej mgle. Na każdym etapie prac uprawowych, operator może w pełni koncentrować się na kontrolowaniu pracy osprzętu, bez konieczności sterowania ciągnikiem jadącym po zaprogramowanym wcześniej torze jazdy. Po wprowadzeniu danych dotyczących szerokości osprzętu, system Agrosky opracuje sekwencje przejazdów i przedstawia wizualizację na ekranie iMonitora, tak aby można prawidłowo ustawić ciągnik na początku toru jazdy. W przypadku trybu automatycznego kierowania, ciągnik będzie samodzielnie poruszał się po wyznaczonym torze jazdy.

System Agrosky wykorzystuje sygnały wysyłane przez sieć 45 satelit GPS, GLONASS oraz GALILEO, dzięki którym dokładność wskazań może wynosić do 30 cm, także w przypadku korekcji D-GPS (bez opłat dodatkowych). Rozwiązanie to jest efektywniejsze od systemu korzystającego tylko z sieci GPS.

Jeśli wymagana jest większa dokładność, istnieje możliwość skorzystania z korekcji błędu A-GPS, gwarantującej wskazania o dokładności około 10 cm. Jeśli wymagana dokładność jest większa od możliwości jakie oferuje system Agrosky w podstawowej wersji, możliwe jest wykorzystanie systemu korekcji błędu RTK ze stacją bazową, dający dokładność rzędu +2 cm.

Znajomość kierunku rozwoju rolnictwa, pozwala stwierdzić, że istnieje tendencja do coraz bardziej powszechnego stosowania elektronicznych systemów automatycznego sterowania oraz systemów pomiarowych kontrolujących wskaźniki wydajności produkcji. SAME DEUTZ-FAHR odpowiada na to zapotrzebowanie pracami rozwojowymi nad serią modułowych produktów, w tym automatycznym sterowaniem z wykorzystaniem elektrycznej kierownicy – montowanej w miejsce standardowego koła kierownicy, czy modułów montowanych bezpośrednio na pompie układu kierowniczego. Moduł współpracujący z pompą może być zamontowany tylko w fazie produkcji ciągnika, podczas gdy wszystkie pozostałe moduły systemu Agrosky mogą być zamontowane na wyprodukowanym już ciągniku. System Agrosky oferuje monitory o przekątnej ekranu od 5”, przez 8” po 12” monitor z ekranem dotykowym. Monitory dostępne są także z belkami diodowymi ostrzegającymi o zjeździe z wyznaczonego toru.

System Agrosky jest oferowany w specjalnych zestawach montażowych dla wszystkich modeli ciągników SAME DEUTZ-FAHR z silnikami o mocy powyżej 60KM.
Nowe produkty Agrosky będą dostępne w sieci sprzedaży SAME DEUTZ-FAHR od wiosny przyszłego roku.

Źródło: Same Deutz-FAHR