Alliance 579 – opona do ciągników sadowniczych

Przy okazji targów Agritechnica 2019 firma Alliance wprowadza do swojej oferty nowy segment produktów związanych z pielęgnacją trawników, ogrodu i darni. Nowy model Alliance 579 to ucieleśnienie koncepcji innowacyjnych opon dla średnich i małych ciągników użytkowych i o wąskim rozstawie kół pracujących na terenach trawiastych trawą oraz w winnicach i sadach.

Opracowana z myślą o tego rodzaju pracach opona Alliance 579 odznacza się innowacyjną konstrukcją radialną, solidnym, plecionym opasaniem oraz nowym bieżnikiem R3+. Znak „+” oznacza, że bieżnik jest znacznie głębszy, co przekłada się na poprawę przyczepności w stosunku do wersji R3 przy jednoczesnym minimalnym stopniu ugniatania gleby i maksymalnej ochronie roślin/zbiorów.

Do innych cech wyróżniających model należą duża liczba klocków, ich ułożenie pod ostrym kątem względem linii środkowej oraz gładkie, otwarte kanały bieżnika. Połączenie tych właściwości zapewnia solidną i niezawodną przyczepność, długi okres eksploatacji oraz doskonałe właściwości samoczyszczące.

Pełna ochrona upraw i gleby

Aby uniknąć uszkodzeń gleby i zapewnić ochronę upraw, nowe opony Alliance 579 wyposażono w szereg dodatkowych innowacyjnych elementów, w tym zaokrąglone, otwarte barki. Radialna konstrukcja optymalizuje powierzchnię kontaktu z podłożem, zmniejsza nacisk na glebę, a także poprawia przyczepność oraz toczenie.

Jako wielofunkcyjna opona o konstrukcji pierścieniowej, Alliance 579 charakteryzuje się wskaźnikiem porowatości na poziomie sięgającym 50:50%, co przekłada się na doskonałe właściwości samoczyszczące i ochronę roślin.

Opona o różnorodnych zastosowaniach

Dzięki unikalnej konstrukcji bieżnika opony Alliance 579 znajdują szereg zastosowań, a w większości przypadków można zastąpić nimi tradycyjne opony R1, R3 lub R4. Rezultatem korzystnych cen i długiego okresu eksploatacji opon są bardzo niskie koszty operacyjne.

Mowy model opon 579 firmy Alliance dostępny jest w wielu rozmiarach, od 220/55R12 dla osi przedniej po 420/70R24 dla osi tylnej. Oferta startowa obejmuje dziesięć rozmiarów.

Wśród naszych klientów dostrzegliśmy rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązanie w zakresie pielęgnacji darni. Jako producent kompleksowych rozwiązań o najbogatszej ofercie produktowej w branży rolniczej, Alliance z radością proponuje najlepsze w swojej klasie rozwiązanie w tym segmencie – wyjaśnia Angelo Noronha, prezes ATG na obszarze EMEA.

Wprowadzenie produktu na rynki europejskie zbiega się w czasie z targami Agritechnica 2019.

źródło: ATG