Amazone Cayros – nowe obracalne pługi zawieszane

Wraz z przejęciem fabryki pługów Vogel&Noot firma Amazone rozbudowała swój program w zakresie pługów. Nowe, obracalne pługi zawieszane Cayros w kolorach zielono-pomarańczowych zostaną wkrótce zaprezentowane na różnych międzynarodowych targach i wystawach.

Amazone z uzupełnionym programem może teraz obok dotychczasowej serii Cayron zaoferować pięć kolejnych serii zawieszanych pługów obracalnych o różnych wielkościach i budowie. Najmniejsza z tych serii, Cayros M, obejmuje pługi trzy- i czteroskibowe przeznaczone dla ciągników o mocy do 120 KM. Cayros M posiada ramę o wysokości 78 cm i korpusy rozstawione co 95 wzgl. 102 cm. Rama posiada przekrój 120 x 100 x 8 mm a oś obrotu ma średnicę 80 mm natomiast w modelach z bezstopniową zmianą szerokości pracy oraz hydraulicznym zabezpieczeniem przed kamieniami, nawet 90 mm.

Mocniejsze elementy konstrukcyjne posiadają kolejne serie większych pługów Cayros XM, XMS i XS dla ciągników do 140 KM, wzgl. 200 i 260 KM. Zwieńczeniem programu są pługi Cayros XS pro z rozstawem korpusów do 105 cm i wysokością ramy do 90 cm. Te pługi posiadają ramę o wymiarach 200 x 150 x 10 mm oraz osie obrotu ze średnicą 120 mm. Do tej serii należą trzy typy mające cztery do sześciu korpusów przeznaczone dla ciągników o mocy do 380 KM. Są to niezwykle wydajne pługi skonstruowane do pracy w dużych gospodarstwach oraz w firmach usługowych .

Wszystkie serie oferują szeroki wachlarz wyposażenia. Nowe pługi można do wyboru uzbroić w mechaniczną lub hydrauliczną zmianę szerokości skib. W zakresie zabezpieczeń przed kamieniami do dyspozycji są warianty mechaniczne, półautomatyczne lub w pełni automatyczne, hydrauliczne. Oprócz tego Amazone proponuje różne korpusy pługów włącznie z odkładnicami ażurowymi.

Cechą jakościową szczególnie wyróżniającą pługi Cayros jest obróbka termiczna z technologią hartowania ©plus dla odkładnic. Taka obróbka termiczna daje w efekcie znacznie dłuższą żywotność pługów, odporność na uderzenia oraz prowadzi do mniejszego zapotrzebowania na siłę uciągu a także redukuje zużycie paliwa.

źródło: AMAZONE