BERTHOUD : Nowa belka Axiale B3 bardziej kompaktowa z 3-częściowym składaniem

BERTHOUD : Nowa belka Axiale B3 bardziej kompaktowa z 3-częściowym składaniem

Z myślą o przeznaczeniu dla opryskiwaczy o mniejszych wymiarach gabarytowych i ułatwieniu transportu, Berthoud wprowadza nową, bardziej kompaktową belkę, przeznaczoną do opryskiwaczy przyczepianych.

Ta belka Axiale z 3 ramionami, nazwana Axiale B3, jest belką wykonaną ze stali, z 3-częściowym składaniem, wbudowaną w gabaryt opryskiwacza przyczepianego Vantage. Belka ma bardzo zwartą konstrukcję. Jest ułożona po bokach zbiornika i nie wystaje ani z przodu ani powyżej niego. Jednocześnie obniża środek ciężkości opryskiwacza.

Główna korzyść płynąca z tej belki to zmniejszenie rozmiarów transportowych. Belki nie wystają ponad kabinę, a to ułatwia przeprowadzenie manewrów ciągnikiem.

Belka korzysta z zalet trójkątnej budowy, która zapewnia jej solidność i ochronę armatury do oprysku : rurek, głowic i rozpylaczy. Belka Axiale B3 dysponuje zawieszeniem na centralnej osi i podwójnym mechanizmem chroniącym ją przez wykonywaniem ruchów tył-przód, dzięki czemu jej zachowanie jest otymalne zarówno podczas pokonywania zakrętów jak i w trakcie pracy na zboczach czy na płaskim terenie.

Przeguby belki posiadają bardzo duże rozmiary a każde ramię jest zaopatrzone w układ blokujący je w pracy, co zapewnia belce dobrą stabilność i trwałość.

Belka Axial z 3 ramionami jest dostępna dla opryskiwaczy Vantage w szerokościach 24, 27, 28, 30, 32 i 33 m.

W najbliższej przyszłości, belka będzie również możliwa do zaproponowania dla opryskiwaczy Tracker 3200 litrów.

 

Źródło : PIGMiUR