Bobcat – nowa ładowarka teleskopowa TL470HF

 

Dzięki wysokiej mocy silnika, TL470HF oferuje znacznie większy moment obrotowy. Umożliwia to lepszą wydajność i produktywność. Poprzez połączenie z nową pompą, która dostarcza czujnikowi hydraulicznemu przepływ 190 l/min, model TL470HF gwarantuje przyspieszenie pracy przy niższej prędkości obrotowej silnika – przy wykonaniu zarówno pojedynczych, jak i złożonych ruchów wysięgnika. Pomaga to zmniejszyć zużycie paliwa oraz poprawę efektywności.

Udźwig teleskopowej TL470HF wynosi maksymalnie 3,5 tony, a wysokość 7 m. Wydajność przy pełnej wysokości podnoszenia to 3,0 tony, przy maksymalnym zasięgu do przodu – 4002 mm, a udźwig na maksymalnym zasięgu wynosi 1500 kilogramów.

Podobnie jak większość modeli TL, TL470HF jest przeznaczona do obsługi wymagających prac. Ładowarka teleskopowa TL470HF jest niezastąpionym narzędziem podczas intensywnych działań w rolnictwie. Konstrukcja “boom”, która oferuje w pełni zintegrowaną głowicę wysięgnika, zapewnia większy przekrój. Urządzenie jest dobrze przygotowane do realizacji najbardziej wymagających czynności ładowania. Solidna rama główna i chronione podwozie zapewniają maksymalną wytrzymałość i ochronę na długi czas.

Pełen zakres załączników zapewnia, że teleskop TL470HF może być używany w różnych, nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

bobcat tls tl470 foto1 Bobcat   nowa ładowarka teleskopowa TL470HF

Doskonała widoczność

Dzięki opatentowaniu nowej, asymetrycznej konstrukcji, prawy, tylny narożnik kabiny jest wolny od elementów konstrukcyjnych, co zapewnia niezakłócony widok na całą tylną część maszyny. Zaokrąglone szyby z przodu oraz niższy punkt obrotu powoduje, że operator ma dokładną widoczność załączników.

Szklane drzwi TL470HF zwiększają widnoczność z lewej strony maszyny, co ułatwia manewrowanie w ciasnych pomieszczeniach, zaś operatorowi zapewniają doskonałą widoczność przstrzenną w każdym czasie, co zmiejsza ryzyko wystąpienia uszkodzeń maszyny oraz obiektów.

Wysoki komfort pracy operatoraKabina oferuje bardzo komfortowe warunki pracy wraz ze wszystkimi kontrolkami, które są umieszczone w celu ułatwienia obsługi. Elektroniczny wyświetlacz deski rozdzielczej zapewnia operatorowi doskonały przegląd wydajności maszyny.

Funkcja sterowania przód – tył jest umieszczona na joysticku, dzięki czemu w sposób łatwy i wygodny operator może kontrolować maszynę. Kierunek jazdy jest wybierany po naciśnięciu jednego przycisku, a operator może nadal zachować przyczepność zarówno na kierownicy i joystick’u. Taka konstrukcja pozwala na szybką i łatwą wymianę między kierunkami do przodu i do tyłu, co daje operatorowi pełną, kompletną kontrolę nad wszystkimi funkcjami maszyny.

bobcat tls tl470 foto2 Bobcat   nowa ładowarka teleskopowa TL470HF

Konserwacja i serwis

Ładowarka teleskopowa TL470HF została zaprojektowana z myślą o minimalnej konserwacji i czynnościach serwisowych. Równolegle umieszczony z boku silnik, zapewnia łatwy dostęp do głównych punktów serwisowych silnika. Akumulator znajduje się z przodu kosza silnika, a filtry są strategicznie rozmieszczone w celu łatwej i szybkiej wymiany. Standardowe funkcje obejmują elektroniczny przełącznik baterii pokładowych i diagnostyki, które przyczyniają się do wysokiej niezawodności maszyny. Wszystkie krytyczne obszary są chronione przed szkodliwymi czynnikami, podczas pracy maszyny.

 

 

 

źródło: Martin & Jacob sp. z o.o.