Bobcat TL360 – maksymalna moc i produktywność

 

 

W styczniu 2012 roku Alberto García kupił w firmie Suproin, wyłącznego dystrybutora Bobcat w tym regionie, ładowarkę teleskopową, model TL360. Zależało mu na zwiększeniu produktywności w swoim gospodarstwie.

Po raz pierwszy zobaczyłem ją na targach urządzeń rolniczych w Lerma, w Burgos. Są to niezwykle ważne targi, na które przyjeżdżają rolnicy i hodowcy z całej Hiszpanii. Moją uwagę zwróciła przede wszystkim prosta obsługa maszyny oraz łatwość i szybkość przemieszczania – mówi Alberto García.

Aktualnie w moim gospodarstwie używam ładowarki teleskopowej Bobcat TL360 do pracy w stajni. Służy także do przewożenia pożywienia dla koni i bydła oraz innych materiałów. Hodujemy głównie krowy rasy Wagyu, pochodzące z japońskiego miasta Kobe. Dają one wykwintne i wysoko cenione przez ekspertów mięso. Znane jest ono ze swojej soczystości i delikatności.

Poza tym Bobcat TL360 w moim gospodarstwie służy do ciągnięcia przyczepy transportującej 20.000 kg paszy. Przyłączam do ładowarki, w pełni załadowaną przyczepę która jedzie bez najmniejszych problemów. Kierowanie nią sprawia mi dużą satysfakcję, nie ma żadnego oporu, nawet na bardzo stromym wzniesieniu. Jest to dla mnie ogromne ułatwienie zarówno pod względem mocy jak i prędkości przemieszczania. Te same prace próbowałem wykonywać przy użyciu innych ładowarek teleskopowych, ale ze słabym rezultatem.

Moc, ładowność przy pomocy łyżki lub innego narzędzia, w przypadku mojego wózka widłowego, oraz udźwig zostały tak połączone, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

bobcat tl360 1 Bobcat TL360   maksymalna moc i produktywność

Ładowarka teleskopowa Bobcat TL360 posiada moc niezbędną dla maszyny kompaktowej, solidnej i sprawnej. Została zaprojektowana i wykonana z myślą o jej operatorze.

Ładowarka Bobcat TL360 pracuje 365 dni w roku w gospodarstwie, wśród zwierząt. Tu nie ma odpoczynku. Wydajność tej maszyny jest kluczowa. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, marka ta spełnia wymogi określone w zakresie dyrektyw bezpieczeństwa wyznaczone przez Unię Europejską. Mówiąc szczerze, jestem z niej niesamowicie zadowolony. Miałem wcześniej ładowarkę teleskopową innej uznanej marki i według mnie nie ma porównania – stwierdził Alberto Garcia.

Gama ładowarek teleskopowych Bobcat TL gwarantuje najlepszą wydajność w zakresie mocy silnika i pompy hydraulicznej. Jej charakterystyka i funkcje pozwalają na uzyskanie maksymalnej produktywności. Ponadto cechuje ją innowacyjny wygląd, nowoczesna technologia oraz fakt spełniania wymogów w trakcie codziennej pracy.

Opatentowana, asymetryczna kabina, oferuje dużą przestrzeń pracy. Jest w całości zabudowana szkłem o wysokiej wytrzymałości. Daje widoczność w promieniu 360°. Jest zaprojektowana na bazie 5 słupków, bez żadnych elementów w tylnym prawym narożniku blokujących konstrukcję, co pozwala na maksymalną ochronę operatora przy przewróceniu się maszyny (ROPS) i przed spadającymi przedmiotami (FOPS).

Przy projektowaniu podwozia nowej gamy TL zastosowano bardzo restrykcyjne wymagania, czego wynikiem jest bardzo wytrzymała maszyna, sprawdzająca się w każdym zadaniu.

W całości zintegrowana głowica wysięgnika stanowi rozwiązanie dla istniejących operacji ładowania oraz innych prac wymagających użycia dużej siły. Jej konstrukcja zaprojektowana jest z myślą o wysokiej trwałości, a uchwyt narzędziowy stworzony w szczególności po to, aby zmniejszać naprężenie w punktach zaczepienia ładunku.

źródło: Bobcat