Szybki rozwój
Firma Aglomerat Podlaski ma swoją siedzibę w Białymstoku. Przedsiębiorstwo nie może narzekać na brak pracy. Od pierwszego dnia istnienia firmy mieliśmy wiele do zrobienia. Interes szybko się rozwija. Zajmujemy się produkcją brykietów ze słomy. Do przeniesienia ładunku potrzebowaliśmy maszyny. Jedna bela słomy waży ponad 300 kg. Postanowiliśmy więc zainwestować w maszyny Bobcata – opowiada pan Maciej Kuryłek. 

Dlaczego brykiety?
Pomysł produkcji brykietów narodził się sam z siebie. Postanowiliśmy ze wspólnikiem, że zadziałamy w tym kierunku, którego w Polsce brakuje. Co prawda, dopiero rozpoczynamy naszą działalność, ale stawiamy na rozwój. Na tym terenie trzeba się chwytać nadarzających możliwości, a my akurat wybraliśmy dobrą branżę. Staramy się iść do przodu, aby szybko uzyskać wymierne efekty. Nasza linia produkcyjna pochodzi z Danii. Zatrudniamy siedmiu pracowników, którzy pracują na 3 zmianach – dodaje pan Maciej.

bobcat tl360 2 2 Bobcat TL360 podczas produkcji brykietu ze słomy
Prostota Bobcata ułatwia pracę
Pan Maciej zapytany, w jaki sposób sprawuje się zakupiony Bobcat TL 360 odpowiada:  Sprzęt jest bardzo zwrotny, ma wysoki poziom skrętu. Funkcje w kabinie są uproszczone; jedna ręka, jeden joystick, jazda to hamulec i gaz. Według mnie, im mniej się myśli o operowaniu maszyną tym lepiej. W ładowarce TL 360 środek ciężkości jest obniżony, dzięki czemu pole widzenia jest na tyle duże, że operator widzi wszystko, co dzieje się z tyłu. Planujemy w przyszłości kupić kolejną maszynę firmy Bobcat. Maszyna pracuje w trybie ciągłym z krótkimi przerwami. Jedyna dłuższa przerwa jest od sobotniego wieczoru do poniedziałku rano – stwierdza pan Maciej.

Serwis Bobcata
Dużym plusem Bobcata jest łatwy dostęp do obsługi serwisowej, do pompy hydraulicznej, wytryskowej, paliwowej oraz rozrusznika. Silnik umiejscowiony jest wzdłużnie. Wszystko to skraca czas pracy serwisanta lub mechanika. Jest to duża oszczędność i dla klienta i dla serwisu, ponieważ serwisant nie musi dostarczać maszyny zastępczej w razie dłużej naprawy. Jesteśmy zadowoleni z tego zakupu. Maszyna służy nam w sposób idealny. Polecamy ją każdemu, kto chciałby uprościć sobie pracę – podsumowuje pan Maciej Kuryłek.

bobcat tl360 2 1 Bobcat TL360 podczas produkcji brykietu ze słomy

źródło: Bobcat/Martin&Jacob