Bobcat wprowadza nową linię ciągników kompaktowych

Na rynku europejskim pojawiła się nowa linia ciągników kompaktowych Bobcat. Ciągniki kompaktowe Bobcat to część oferty Ground Maintenance Equipment przedstawionej przez firmę w październiku zeszłego roku. Firma Bobcat, zachęcona sukcesami na rynku północnoamerykańskim, zamierza dołączyć do pierwszej trójki dostawców takiego sprzętu w Europie, do 2027 r. dwukrotnie zwiększając swój wzrost w globalnym rynku sprzętu GME. Poza ciągnikami kompaktowymi oferta sprzętu zagospodarowania terenu w krajach EMEA obejmuje kosiarki i sprzęt do utrzymywania murawy, jak również dostępne już miniładowarki gąsienicowe i przegubowe.

 

Daniele Paciotti, dyrektor linii produktów GME w Bobcat, powiedział: „Bobcat oferuje trzy platformy ciągników kompaktowych – serie 1000, 2000 oraz 4000 – które obejmują dziewięć nowych modeli od 25 do 58 KM, zaprojektowanych, aby spełniały różne potrzeby klientów w krajach EMEA. Pierwsze dostawy ciągników kompaktowych do naszych dealerów są planowane na luty, w pierwszej kolejności do Włoch, Wlk. Brytanii, Polski i krajów Beneluksu, gdzie nasi dealerzy wykazali wielkie zainteresowanie nową ofertą”.

 

Kompaktowe ciągniki spełniające wszelkie wymagania

 

Ciągniki kompaktowe Bobcat to większa produktywność, wszechstronność i niezawodność. Niezależnie od zastosowania, maszyny te pomagają efektywnie wykonywać zadania dzięki solidnej konstrukcji, płynnej pracy, elastycznej konfiguracji i pełnej zgodności z szeroką ofertą osprzętu Bobcat.

 

Każdy z dziewięciu modeli z linii ciągników kompaktowych Bobcat ma inne rozmiary i moc silnika, z możliwością wyboru przekładni ręcznej lub hydrostatycznej; inne opcje to zaczep trzypunktowy lub cięgła dolne z szybkim opuszczaniem i struktura ochronna (ROPS) lub pełna zamknięta kabina. Wszystkie modele zapewniają całodzienny komfort na przemyślnie zaprojektowanym i przestronnym miejscu pracy. Do tego wyposażone są w klimatyzację (modele z kabiną), fotel amortyzowany, regulowaną kierownicę, łączone pedały i intuicyjne, ergonomiczne elementy sterujące.

 

Nowe ciągniki kompaktowe, zbudowane według tych samych wysokich standardów produkcyjnych, co cały sprzęt Bobcat, od kilku lat dowodzą swojej wydajności i niezawodności na rynku amerykańskim. Jeśli chodzi o wsparcie posprzedażowe, to rozbudowana sieć serwisowa Bobcat zapewnia klientom wsparcie niezbędne w ich działalności.

 

Wszechstronne i elastyczne 

 

Te dziewięć modeli tworzy szeroki wybór przemyślanych rozwiązań, z możliwością wyposażenia ich w przyłącza przednie, środkowe i tylne oraz wały odbioru mocy. Mogą one być wyposażone w niezależny WOM, automatyczny WOM, tempomat WOM, tempomat HST lub kontrolę uciągu, zapewniając optymalną produktywność i niezawodność.

 

Sprawdzony system Bob-Tach jest dostępny w standardzie we wszystkich maszynach z ładowarką przednią, pozwalając użytkownikom łatwo zmieniać różne rodzaje osprzętu Bobcat, dzięki czemu mogą łatwo wykonywać szereg zadań, co zapewnia maszynom większą wartość i przydatność w działalności klientów. Zużycie paliwa ograniczone jest do minimum dzięki funkcji eko-WOM, a łączony pedał kontroluje optymalny napęd z wydajnego trzycylindrowego silnika.

 

Każdy model ciągnika Bobcat jest standardowo wyposażony w napęd na cztery koła. Klienci mogą go łatwo włączać wszędzie tam, gdzie wymaga tego ich praca, i korzystać z doskonałej mocy i przyczepności nawet w najtrudniejszych warunkach.

 

Ponadto filozofia Bobcat obowiązuje dla wszystkich zatwierdzonych modeli osprzętu, obejmując homologację, atesty oraz bezproblemowy montaż całej gamy osprzętu montowanego z tyłu, na środku lub z przodu.

 

Konserwacja dzienna jest prosta dzięki jednoczęściowej pokrywie silnika. Rozbudowana sieć dealerów Bobcat sprawia, że klienci mogą w jednym miejscu liczyć na porady ekspertów, szybki serwis i dostępność części zarówno do maszyn jak i do osprzętu. Duża bezawaryjność i łatwość serwisu nie zmieniają faktu, że każdy ciągnik jest objęty gwarancją na 24 miesiące / 2000 godzin.

 

Źródło: BOBCAT