Ciągniki Zetor Global Range – linia na rynki azjatyckie

ZETOR INDIA PRIVATE LIMITED stała się siódmą spółką córką spółki ZETOR TRACTORS a.s. działającą i rozwijającą pozycję marki ZETOR za granicą. Skupia swoją uwagę na krajach Azji i Afryki. Firma zajmuje się sprzedażą produktów marki ZETOR i oferuje klientom również nową linię produktową maszyn, która nosi nazwę ZETOR GLOBAL RANGE.  

Firma ZETOR INDIA PRIVATE LIMITED z siedzibą w Chandigarhu na północy Indii powstała w lipcu 2014 roku. Mowa o spółce córce firmy ZETOR TRACTORS a.s. Celem podmiotu jest zapewnienie wejścia marki ZETOR na nowe rynki w Azji i Afryce.

ZETOR INDIA szuka i kontaktuje się z nowymi partnerami i pomaga w rozwoju sieci dystrybucyjnej na rynkach z łagodniejszymi przepisami emisyjnymi, – precyzuje cele firmy Robert Harman, dyrektor ZETOR INDIA PRIVATE LIMITED. Aktualnie udało się nam np. wejść do Myanmaru, gdzie zawarliśmy 4-letni kontrakt z firmą Green World Tractor. Do tego kraju dostarczamy kilkaset ciągników ZETOR o mocy od 50 do 110 koni. Prowadzimy rozmowy o współpracy z następnymi państwami, dodaje Robert Harman.

Indie jako miejsce siedziby firmy wybrano ze względu na fakt, że ten kraj ma bardzo dobre relacje z państwami azjatyckimi i afrykańskimi, oraz posiada silny system bankowy. To wszystko skłoniło nas do wybrania właśnie tego obszaru. Jednocześnie Indie wybraliśmy z powodu położenia geograficznego, znajdują się bowiem w centralnej części terytorium, na którym działa nowa filia firmy.

Ciągniki ZETOR były i są cenione w Indiach za ich prostotę, łatwość obsługi i długą żywotność. Marka ZETOR jest tu postrzegana pozytywnie. Do Indii w przeszłości wyeksportowano dziesiątki tysięcy ciągników i istniała tu nawet fabryka. Do dziś w Indiach można spotkać historyczne ciągniki ZETOR. Firma ZETOR dostarczyła do Indii w latach 1961–1987 ponad 21 tysięcy ciągników. Ponad 60 000 kolejnych ciągników wyprodukowano w Indiach.

„Priorytetem firmy nadal jest wzmacnianie pozycji na rynkach Europy Zachodniej. Znaczą uwagę poświęcamy jednak wszystkim możliwościom sprzedaży, klient jest dla nas kluczowy, dlatego jesteśmy otwarci na wszystkie możliwości współpracy tam, gdzie istnieje zainteresowanie marką ZETOR – mówi Robert Todt, dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu ZETOR TRACTORS a.s.

ZETOR INDIA jako nowa filia stopniowo pozycjonuje się na poszczególnych rynkach. Planowana sprzedaż waha się na poziomie kilkuset ciągników w przyszłym roku. Do rynków, z którymi współpracuje nowa filia, należy np. Myanmar, a na temat dalszej współpracy prowadzone są rozmowy.

ZETOR GLOBAL RANGE

Nowe przedstawicielstwo handlowe z siedzibą w Indiach dysponuje rozszerzoną ofertą produktową. Oprócz już znanych linii modelowych MAJOR, PROXIMA, FORTERRA i CRYSTAL firma oferuje też linię modelową o nazwie ZETOR GLOBAL RANGE. Chodzi również o pięć typów prostych ciągników mechanicznych w zakresie mocy od 50 do 80 koni. Maszyny mają oznaczenie 1045, 1055, 1060, 1065 i 1075.

Ciągniki linii modelowej ZETOR GLOBAL RANGE posiadają silniki trzycylindrowe i czterocylindrowe, które gwarantują klientom idealną kombinację siły i mocy, oraz niskich kosztów eksploatacji i łatwego utrzymania. Skrzynie biegów maszyn są częściowo lub w pełni synchronizowane z liczbą biegów 8/2 lub 12/12. Wszystkie maszyny dysponują mechanicznie pozycjonowaną hydrauliką z regulacją siłową, pływającą i mieszaną. Maksymalna siła podnoszenia wynosi 2 600 kg. Poszczególne ciągniki oferują napęd na tylną oś, model 1075 można zamawiać z napędem na tylne koła, oraz na wszystkie cztery koła. Prosty design i konstrukcja maszyn umożliwiają łatwy dostęp do wszystkich części ciągników, co umożliwia łatwe utrzymanie. Ciągniki są oferowane w wersji cabrio i posiadają daszek, który chroni przed słońcem i deszczem. Każda maszyna posiada podstawowy komplet narzędzi.

Maszyny cechuje przede wszystkim przystępna cena i niskie koszty eksploatacji, które są kluczowym kryterium wyboru klientów w Azji rozważających zakup nowych maszyn – charakteryzuje linię modelową Robert Harman, dyrektor ZETOR INDIA PRIVATE LIMITED.

Nowe maszyny są produkowane w Indiach we współpracy z lokalnym producentem ciągników. Mowa tutaj o znanej firmie z wieloletnim doświadczeniem, która spełnia surowe europejskie kryteria jakościowe.

ZETOR INDIA nie jest firmą produkcyjną ani nie planuje się produkcji tych maszyn w ZETOR TRACTORS a.s. Naszym celem jest mieć do dyspozycji produkt, który jest konkurencyjny z punktu widzenia ceny i prostoty wykonania oraz obsługi w warunkach panujących w Azji i Afryce. Wspólnie z ZETOR GLOBAL RANGE oferujemy też inne standardowe linie modelowe ciągników ZETOR, np. w Myanmarze, gdzie dostarczamy ciągniki MAJOR i PROXIMA, i gdzie już odnotowaliśmy zainteresowanie trzycylindrowym ciągnikiem ZETOR, który zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym roku – wyjaśnia Robert Harman.

Produkt ZETOR GLOBAL RANGE będzie do dyspozycji tylko dla klientów na rynkach, gdzie obowiązują łagodniejsze normy emisyjne. Maszyny nie są przeznaczone na rynki Europy i Ameryki Północnej.

źródło: ZETOR