Ciągnik CASE IH PUMA CVX okrzyknięty prestiżowym tytułem „Maszyna Roku 2010”

 

Werdykt jury to przede wszystkim podkreślenie zastosowanych w nagrodzonym modelu Case IH Puma CVX nowych rozwiązań technologicznych. Komisja sędziowska w swoim werdykcie zaakcentowała aspekty decydujące o zwycięstwie takie, jak:

 

 

  • Innowacyjna koncepcje wszechstronnego panelu sterującego Multicontroller, panelu sterującego ICP oraz doskonałego, zintegrowanego ekranu dotykowego AFS 300 wraz z systemem nawigacji Case IH Accu Guidance® pozwalające – dzięki ulokowaniu wszystkich funkcji ciągnika w jednym miejscu – na doskonale ergonomiczna, a przy tym wygodna obsługę maszyny.

  • Wysoki stopień bezpieczeństwa w ruchu gwarantowany dostępnością nowatorskiej opcji ABS, jak i funkcji dodatkowych takich, jak np. sterowanie hamulcem.

  • 60 km/h – to możliwe! (50km/h przy obniżonej prędkości obrotowej silnika) ISO BUS terminal.

  • Płynność jazdy możliwa dzięki technologii podwójnego sprzęgła – skrzynia bezstopniowa.

Pełna kontrola operacyjna przy pomocy kciuka

Intuicyjny panel sterowania ICP to zintegrowany z podłokietnikiem panel operacyjny umożliwiający pełną kontrole maszyny. W idealny sposób stanowi on uzupełnienie dla działania nowatorskiej koncepcji wielofunkcyjnego Multicontrollera. Panel ten, charakteryzujący się przystępnością oraz przejrzystością działania, wykorzystywany być może do zarządzania wszystkimi głównymi funkcjami ciągnika, a przez to gwarantuje doskonale ergonomiczna, a przy tym wygodna obsługę maszyny.

Wyposażenie dedykowane rolnictwu precyzyjnemu
Ciągnik PUMA CVX marki Case IH to doskonale wyposażona maszyna dedykowana rolnictwu precyzyjnemu. Zintegrowany ekran dotykowy AFS, system nawigacji Case IH Accu Guidance® z funkcja nagrywania danych, jak również pomocnicze ISO BUS pozwalają na ulokowanie wszystkich funkcji ciągnika w jednym miejscu, co bezpośrednio znajduje swoje przełożenie w praktycznym ich wykorzystaniu. Ponadto, zaprojektowana w unikalny sposób kabina pozwala zakwalifikować ciągnik marki Case IH PUMA CVX do jednych z najcichszych (zaledwie 69dB (A)), dostępnych na rynku modeli, a możliwość osiągu prędkości 60km/h lub 50km/h przy zredukowanej prędkości obrotowej silnika zapewniają skuteczne zmniejszenie zużycia paliwa.

 

 

Niezależne międzynarodowe jury
Począwszy od roku 1997 tytuł „Maszyna Roku” przyznawany jest co dwa lata. W tym roku, po raz pierwszy, w skład kapituły oceniającej weszli dziennikarze fachowych tytułów oraz portali rolniczych miedzy innymi z Danii, Niemiec, Rumunii, Rosji, Szwecji oraz Węgier. W skład jury wchodzi także Polska.

Uznanie dla praktycznych zastosowań
Tytuł „Maszyna Roku” przyznawany jest w oparciu o zróżnicowane kryteria. Tu jednakże, w odróżnieniu od wielu innych nagród tego typu, liczą sie nie tylko pojedyncze rozwiązania. Maszyna bowiem, w świetle reguł konkursu, postrzegana i oceniana jest jako integralna całość. Co więcej, kapituła oceniająca przyznaje nagrody tylko i wyłącznie rozwiązaniom praktycznym i innowacyjnym.

Tytuł „Maszyna Roku” przyznawany jest w 13 kategoriach. Model PUMA CVX marki Case IH został nagrodzony w kategorii ciągników wyższej klasy średniej.

Case IH Puma CVX to:

  • 8 modeli o mocach pomiędzy 167-224km

  • niesłychanie płynna jazda

  • wyjątkowo cicha kabina – zaledwie 69 dB (A)

  • nowy, wielofunkcyjny podłokietnik Multicontroller

  • 60 km/h z funkcja ABS

Wszystkie modele Puma CVX produkowane są w fabryce Case IH w St. Valentin w Austrii i dostępne są w ciagłej sprzedaży.

Wiecej informacji uzyskacie Państwo u dealerów marki Case IH lub w Internecie na stronie www.caseih.com

 

źródło: www.caseih.com