Ta zupełnie nowa konstrukcja John Deere skierowana jest zarówno do użytkownika prywatnego jak i profesjonalisty, który musi wykonać nie tylko koszenie trawy. Szeroka gama narzędzi i wyposażenia dodatkowego, które może być  w szybki, łatwy i bezpieczny sposób zmieniana, sprawia że nowy ciągnik kompaktowy 1026R spełnia oczekiwania firm komunalnych, firm zajmujących się obsługą nieruchomości, firm projektujących ogrody oraz właścicieli małych i dużych ogrodów.

 

john deere 1026 Ciągnik John Deere 1026R nagrodzony na Komtechnice

Ciągnik kompaktowy 1026R został wyposażony w 26 KM, trzycylindrowy silnik Diesla (23,8 KM wg normy ECE R24) i dwuzakresową przekładnię hydrostatyczną z systemem Twin Touch dla prostszej i precyzyjniejszej obsługi. Napęd 4X4 oraz wspomaganie układu kierowniczego jest standardem, zapewniając niezwykłą manewrowość w trudnych warunkach terenu. Zwiększony rozstaw kół zapewnia również stabilność maszyny.

Dodatkowo komfort i prostotę obsługi zapewnia konstrukcja platformy operatora: płaska podłoga, łatwe wsiadania i wysiadanie, standardowo montowany tempomat, regulowana kolumna kierownicy oraz fotel z zawieszeniem. Zestaw oświetlenia, gniazdka zasilania zewnętrznego oraz system ochrony operatora Roll-Gard ROPS jest również standardowym wyposażeniem.

Do nowego ciągnika kompaktowego zaprojektowano również ładowacz czołowy. Ładowacz czołowy H120 o udźwigu 380 kg jest wyposażony w system szybkiego montażu/demontażu. Dzięki takim rozwiązaniom ciągnik może być wyposażony w narzędzia przednie pług lub szczotkę, międzyosiowy agregat koszący, ładowacz czołowy oraz narzędzia montowane na standaryzowanym tylnym zaczepie TUZ, kategorii I.

Trwałe, montowane między osiami agregaty koszące AutoConnect, z bocznym wyrzutem o szerokości 137 i 152 cm, są teraz dostępne dla modelu 1026R. Agregaty zaprojektowano w sposób umożliwiający ich montaż bez wychodzenia z ciągnika. Operatorzy będą mogli przejechać ponad górną częścią zespołu koszącego; agregat koszący automatycznie połączy się z ciągnikiem, a wałek WOM zaczepi się automatycznie. Dodatkowo operator może w każdej chwili z pozycji fotela zmienić wysokość koszenia. Opuszczanie i podnoszenie agregatu odbywa się za pomocą dźwigni joysticka od ładowacza.

Tylny zaczep TUZ umożliwia udźwig 525 kg na sworzniach lub 309 kg mierząc w odległości 61 cm za kulami. Dodatkowo dostępny jest przedni zaczep TUZ  ramą montażowa „A”, który został zaprojektowany wyłącznie na rynek europejski.

Opcjonalna komfortowa kabina do ciągników 1026R jest zamontowana fabrycznie i sprawia, że ciągnik jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla klientów, którzy używają go na co dzień. Pozbawione ramy, w pełni przeszklone drzwi otwierają się szeroko, ułatwiając wsiadanie i wysiadanie, a fotel z obiciem materiałowym oraz regulacją w poziomie i w pionie, zapewnia operatorowi idealną pozycję do pracy w ciągu długiego dnia. Przednia i tylna szyba otwierają się, umożliwiając wentylację, a wydajny system ogrzewania zapewnia ochronę i komfort cieplny przez cały rok. Wysokość ciągnika z kabiną nie przekracza 2m, dzięki czemu umożliwia pracę pod drzewami i innymi naturalnymi jak i sztucznymi przeszkodami.

żródło: John Deere Polska