CLAAS LEXION 6800 w jęczmieniu – pokazy w Agro-Land – FOTO

14 lipca 2020 roku firmy Agro-Land Marek Różniak i Mzuri-Agro zorganizowały pokaz zbioru jęczmienia ozimego na jednym z firmowych pól w Rajgrodzie w pow. nakielskim (Kuj.-Pom.). Gwiazdą pokazu był kombajn najnowszej generacji CLAAS LEXION 6800, o którym opowiadał Andrzej Kulczyński, product manager ds. kombajnów CLAAS Polska.

Kombajny Claas LEXION serii 6000 wyposażone są w system APS SYNFLOW WALKER, wyznaczające nowe standardy w zakresie wydajności omłotu i oddzielania ziarna przez wytrząsacze kombajnów zbożowych. Całkiem nowy zespół młócący posiada bęben przyspieszacza o średnicy 450 mm, bęben młócący o średnicy 755 mm z dziesięcioma cepami oraz dodatkowy bęben separujący o średnicy 600 mm z odrzutnikiem.

Prezentowany Lexion drugiej generacji wyposażony był w system CEMOS AUTOMATIC zapewniająca w pełni automatyczny i inteligentny zbiór.  Tu piszemy więcej o nowych kombajnach Claas Lexion serii 5000 i 6000… 

 

Dyrektor Handlowy Agro-Landu, Łukasz Lewandowski, mówił z kolei o uprawie pasowej jęczmienia ozimego w technologii Mzuri Pro-Til. Od lat w gospodarstwie właściciela firmy jest on uprawiany w technologii strip-till. Po za korzyściami z oszczędności wody, czasu i pieniędzy, uprawa ta przyniosła za sobą zadowalający plon.

Na pokazie zaprezentowano również maszyny marki Mzuri. W czasie kiedy kombajny zbierały jęczmień, agregat Mzuri Rezult wykonywał pierwszy zabieg na ściernisku. Zabieg ten ułatwia zagospodarowanie resztek pożniwnych, przyspieszając ich rozkład. Dodatkowo brona palcowa Rezult jest idealnym narzędziem kontroli zachwaszczenia. Tu piszemy więcej o Mzuri Rezult…

 

 

autor: maszynydlafarmera.pl / Agro-Land