DEUTZ-FAHR AGROTRON 6215TTV WARRIOR – kolejny wojownik gotowy do akcji

DEUTZ-FAHR AGROTRON 6215TTV WARRIOR – kolejny wojownik gotowy do akcji

Marka Deutz-Fahr prezentuje wersję limitowaną modelu Agrotron 6215TTV Warrior. Ciągniki wyposażono w silniki spełniające wymogi normy emisji spalin Tier 5 / Euro 5. Nowa Seria 6TTV to wysoki komfort użytkowania i zredukowane koszty eksploatacji.

Skrzynia biegów ZF

Model Agrotron 6215TTV Warrior wyposażono w skrzynię biegów ZF S-Matic w wersji standardowej lub HD – Heavy Duty, która doskonale sprawdza się w pracach polowych. Skrzynia posiada cztery przekładnie planetarne i pakiet hydrostatyczny. Tylko do 40% mocy przenoszona jest na koła poprzez hydrostat. ZF S-Matic oferuje wysoką sprawność, zwłaszcza w prędkościach prac polowych. Układ napędowy oferuje możliwość pracy w trybach: manualnym, automatycznym i WOM. Tryby wybierane są przy użyciu przycisku na podłokietniku w kabinie ciągnika.

Oś przednia z układem amortyzacji

Agrotron 6215TTV Warrior wyposażono w oś przednią o całkowicie nowej konstrukcji, produkowaną przez Dana. Amortyzacja osi działa adaptacyjnie do prędkości jazdy, siły hamowania i warunków terenowych i zmienia sposób działania i twardość zawieszenia. Dodatkowo ciągnik posiada system Anti-Dive zapobiegający nurkowaniu przodu w trakcie hamowania. Układ posiada możliwość rozłączenia amortyzacji. Po uruchomieniu napędu na cztery koła układ amortyzacji nadal działa w pełnym zakresie iż pełną skutecznością.

Układ hydrauliczny

Nowy Agrotron 6215TTV Warrior to jeszcze lepsze parametry hydrauliki. Ciągnik oferuje pompę Load-Sensing z wydajnością 160 l/min. W przypadku sterowania elektro-hydraulicznego, wszystkie obwody hydrauliki sterowane są w sposób proporcjonalny, operator może też dowolnie ustawiać przepływ i czas podawania oleju na wszystkich obwodach. Do sterowania służą przełączniki na joysticku głównym, na joysticku hydrauliki i przełączniki na podłokietniku.

Podnośniki

Nowy Agrotron 6215TTV Warrior oferuje podnośnik tylny elektroniczny o udźwigu 10000 kg. Podnośnik tylny sterowany jest pokrętłami i przyciskami. Podnośnik przedni ma udźwig wynosi 5200kg. Ponadto nowy Agrotron 6215TTV Warrior oferuje elektroniczny podnośnik przedni z kontrolą pozycji ramion. Przyciski sterowania podnośnikami umieszczono także z przodu ciągnika, na korpusie podnośnika oraz na tylnych błotnikach. Mały joystick hydrauliki może być wykorzystany do sterowania ładowaczem czołowym.

Kabina MaxiVision II

Modele Serii 6TTV zostały wyposażone w kabinę MaxiVision II. Kabina wyznacza standardy w zakresie komfortu i ergonomii użytkowania. Logicznie rozmieszczone przyrządy sterownicze są łatwe w identyfikacji. Nowy panel zegarów z wyświetlaczem InfoCenterPro dostarcza informacje na temat parametrów ciągnika. Kabina na sześciu słupkach oferuje doskonałą widoczność w każdym kierunku dzięki ogromnej powierzchni szyb. Operator ma do dyspozycji komfortowy fotel amortyzowany pneumatycznie. W kabinie zamontowano także duży, miękki fotel dla pasażera. Pod nim znajduje się duży, chłodzony schowek na napoje. Wyposażenie opcjonalne ciągnika stanowi iMonitor drugiej generacji z 12 calowym ekranem dotykowym. iMonitor jest centrum sterowania wszystkimi funkcjami ciągnika, dodatkowo obsługuje maszyny poprzez standard ISOBUS, służy także do obsługi systemów rolnictwa precyzyjnego Agrosky. Kabina MaxiVision dostępna jest obecnie z trzema wersjami dachu – z zieloną nieprzezroczystą pokrywą, z szyberdachem szklanym lub z plastikowym wzmocnionym oknem dachowym i strukturą FOPS.

Wersja limitowana WARRIOR to specjalny pakiet wyposażenia.

Dostępne są dwie wersje kolorystyczne modelu Agrotron 6215 TTV WARRIOR:
– Standardowy kolor Deutz-Fahr zielony
– Specjalny kolor wersji Warrior czarny

Pakiet standardowego wyposażenia WARRIOR obejmuje:
– Chromowana osłona rury wydechowej
– Xenonowa lampa ostrzegawcza (kogut)
– Fotel – Max Comfort Evolution Active DDS XXL
– Radioodbiornik z USB
– Specjalna mata podłogowa

Opcjonalnie, model WARRIOR może być wyposażony w specjalny pakiet oświetlenia LED Plus z lampami LED pod dachem kabiny z przodu i z tyłu, na słupkach i w masce silnika.

 

Źródło: SDF