Dwa srebrne medale targów Agritechnica 2023 dla New Holland za ciągniki T7 Methane Power LNG oraz T4 Electric Power

Marka New Holland Agriculture zdobyła trzy medale za innowacyjność na targach Agritechnica 2023. Marka otrzymała jedyny Złoty Medal przyznany przez komisję DLG oraz dwa Srebrne Medale. Złoty Medal przyznano za ogólną koncepcję nowego kombajnu Twin Rotor, który zostanie zaprezentowany podczas światowej premiery na targach Agritechnica w listopadzie 2023 roku. Dwa srebrne medale otrzymały nowe modele ciągników New Holland z napędem alternatywnym: T7 Methane Power LNG (skroplony gaz ziemny) i T4 Electric Power. Oba ciągniki zostały zaprezentowane po raz pierwszy podczas CNH Tech Day w grudniu 2022 roku w Arizonie, w Stanach Zjednoczonych.

Carlo Lambro, Brand President marki New Holland Agriculture, powiedział: – Te medale to niesamowite osiągnięcia dla New Holland i jesteśmy niezwykle dumni z pracy wykonanej przez wszystkie zespoły. Stanowią one wyróżnienie dla naszego segmentu maszyn żniwnych – obszaru, w którym New Holland ma silną reputację i od lat wyróżnia się doskonałymi wynikami.

T7 Methane Power LNG: przyszłość metanu i klucz do zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym

New Holland T7 270 MethanePower StageV 22 Dwa srebrne medale targów Agritechnica 2023 dla New Holland za ciągniki T7 Methane Power LNG oraz T4 Electric Power

Pierwszy z dwóch srebrnych medali został przyznany ciągnikowi T7 Methane Power Liquified Natural Gas, który jest obecnie prototypem produkcyjnym. Zaprezentowany w grudniu 2022 r. podczas CNH Industrial Tech Day, ciągnik będzie jedną z głównych atrakcji New Holland podczas listopadowych targów Agritechnica 2023 w Hanowerze. Został on stworzony przez wewnętrzny zespół projektowy CNH Industrial w nowej kolorystyce „Clean Blue” z cechami zewnętrznymi pasującymi do przyszłego stylu projektowania marki w zakresie paliw alternatywnych.

Dzięki mocy 270 KM nowy ciągnik T7 Methane Power LNG zaspokaja zapotrzebowanie na potężne maszyny o dużej mocy, które generują niższe emisje i koszty ekspolatacji. Dzięki zastosowaniu skroplonego metanu, możliwości autonomiczne zostały zwiększone ponad dwukrotnie, a dzięki zbiornikowi kriogenicznemu ze stali nierdzewnej zoptymalizowano przestrzeń w kabinie.

Podobnie jak wszystkie najnowsze modele New Holland o dużej mocy, jest on wyposażony w Precision Land Management, zwiększające produktywność i zrównoważony rozwój, jak również w najnowsze innowacje w zakresie ergonomii i designu.

Model ciągnika T7 Methane Power LNG wpisuje się w zintegrowane podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, zaproponowane przez firmę New Holland wraz z brytyjskim startupem Bennamann, w celu zmniejszenia śladu węglowego w rolnictwie i stworzenia niezależnych energetycznie systemów rolniczych. Rozwiązanie to polega na zbieraniu, przetwarzaniu i magazynowaniu ulatniającego się metanu w celu produkcji oczyszczonego gazu płynnego, który napędza ciągniki, generuje dodatkowe przychody i tworzy pozytywny dla środowiska, czysty cykl dla gospodarstw rolnych każdej wielkości.

T4 Electric Power: ciągnik, który łączy potężną, bezemisyjną czystą energię z najnowocześniejszą autonomiczną technologią

T4 ElectricPower StageV 22 019 Dwa srebrne medale targów Agritechnica 2023 dla New Holland za ciągniki T7 Methane Power LNG oraz T4 Electric Power

Ciągnik New Holland T4 Electric Power jest zdobywcą drugiego Srebrnego Medalu za Innowacyjność

Bezemisyjny i cichy ciągnik elektryczny wprowadza na rynek nową klasę ciągników – Utility Electric i stanowi znaczący krok w kierunku rolnictwa bezemisyjnego. Przełomowy ciągnik użytkowy stanowi pierwszy krok New Holland w strategicznym planie elektryfikacji i najnowszy dodatek do innowacyjnej oferty marki napędzanej alternatywnymi źródłami energii, takimi jak T7 Methane Power LNG (skroplony gaz ziemny) i T6.180 Methane Power,

Lepsze osiągi niż w przypadku silników wysokoprężnych z wysokim momentem obrotowym i szybszymi reakcjami uzyskano już przy najniższych prędkościach obrotowych, T4 Electric Power oferuje moc znamionową 55 kW i zapewnia nowy poziom wrażeń operatora. Płynne i stopniowe dostarczanie mocy przy niskich prędkościach oraz stałe dostarczanie mocy przy wysokich prędkościach zwiększa kontrolę i precyzję operatora w zastosowaniach z osprzętem i ładowarką. Jest to idealne rozwiązanie dla operacji o niższej mocy, odpowiednie dla gospodarstw mieszanych, siana i paszy, zwierząt gospodarskich, mleczarni, gmin, lotnisk, sadów i zastosowań specjalnych. Redukcja hałasu zapewnia lepsze samopoczucie bydła, oraz umożliwia wykonywanie nocnych prac komunalnych.

Autonomiczne funkcje i kreatywne tryby wspomagania operatora, takie jak tryb Follow Me, Invisible Bucket, 360° Awareness, ogranicznik WOM i tryb trasy, są również częścią innowacyjnego charakteru T4 Electric Power, mającego na celu usprawnienie codziennych operacji rolniczych, rozwiązań precyzyjnych, telematyki i bezpieczeństwa, a także diagnostyki i serwisu.

Dzięki konstrukcji skoncentrowanej na rozwiązywaniu bieżących wyzwań rolniczych, takich jak zwiększony całkowity koszt posiadania (TCO), niedobór siły roboczej i rosnący brak wykwalifikowanej siły roboczej w gospodarstwach rolnych, te wyjątkowe funkcje sprawiają, że T4 Electric Power jest jeszcze bardziej wyjątkowy na rynku.

 

Źródło: New Holland Agriculture