Efektywniejsze zbiory z nowym hederem CASE IH o szer. 12,2 m.

 

Nowy heder zapewnia użytkownikom możliwość lepszego wykorzystania wysokiej wydajności najnowszych kombajnów CASE IH i dodatkowego zwiększenia efektywności zbiorów — wyjaśnia August von Eckardstein, product menager EMEA. Co więcej, nowy heder VariCut o szerokości 12,2 m zapewnia optymalną szerokość roboczą dla dużych gospodarstw rolnych w ramach systemu Controlled Traffic Farming.

Nowe technologie

Nowy zespół żniwny opiera się na innowacyjnych technologiach. Jako uzupełnienie solidnej ramy i podwójnego spodu zastosowano jednoelementowe motowidło. Zapewnia ono optymalne pole widzenia nawet przy tak dużej szerokości roboczej — wyjaśnia von Eckardstein.

Jako opcje dostępne są krótkie lub długie rozdzielacze łanu, a także noże boczne do rzepaku. Położenie noża hedera można regulować w zakresie 57 cm, co umożliwia optymalne przystosowanie do zróżnicowanych plonów. Napędzane hydrauliczne motowidło może działać zarówno powyżej, jak i poniżej poziomu noża, podczas gdy opatentowany system ochrony motowidła zapobiega jego kontaktowi z nożem, zwłaszcza w trakcie jego wysuwania lub wsuwania. Kąt nachylenia zębów motowidła można łatwo regulować z boku hedera. Celem jest zapewnienie, aby silnik oraz układy młócące i czyszczące — a w rezultacie cały kombajn — działały maksymalnie wydajnie i efektywnie.

Optymalną ochronę ślimaka osiąga się dzięki centralnie zamontowanemu zespołowi nośnemu. W przypadku dużych objętości zboża konieczne jest również zapewnienie optymalizacji przepływu zboża między ślimakiem a podajnikiem pochyłym — mówi von Eckardstein. Dzięki naszemu rozdzielanemu ślimakowi można mieć pewność, że zostanie ona osiągnięta. W celu zmniejszenia poboru mocy i zrównoważenia hedera nóż podzielono na dwie połowy — jedna jest napędzana od lewej, a druga od prawej strony, co przyczynia się do obniżenia obciążenia przyrządu tnącego oraz zwiększenia niezawodności.

case ih heder 12 2 1 Efektywniejsze zbiory z nowym hederem CASE IH o szer. 12,2 m.

Optymalizacja przepływu masy żniwnej dzięki zastosowaniu nowego materiału

Charakteryzujące się nową geometrią prowadnice ślimaka wciągającego zęby wykonane są z polietylenu o zwiększonej wytrzymałości i odporności na zużycie, co sprawia, że można wymieniać je rzadziej. Inżynierowie CASE IH udoskonalili również wyposażony w cztery czujniki system Field Tracker, dzięki czemu zapewnia on lepsze przyleganie do gruntu na zboczach pagórków oraz na nierównych polach.

Szczegółowe rozwiązanie techniczne

Nowy heder nie tylko optymalizuje wydajność naszych kombajnów Axial-Flow®, lecz również stwarza nowe sposoby na bardziej zrównoważoną uprawę i zwiększoną ochronę gleby — choćby dzięki mniejszej liczbie przejazdów, zmniejszonej liczbie nawrotów oraz, w połączeniu z dostępnych systemami gąsienicowego napędu przedniej osi kombajnów CASE IH Axial-Flow®, znacznie niższemu naciskowi na glebę — podsumowuje August von Eckardstein.

źródło: Case IH