Softer jest wykonany w technologii eXtra STEEL line©, która wykorzystuje materiały o dużej wytrzymałości. W ten sposób mogła powstać prosta konstrukcja o wysokiej jakości, cechująca się zwartością i wszechstronnością, z minimum punktów regulacji i punktów smarowania. Softer oferowany jest w szerokościach roboczych od 4,5 do 11 metrów z zapotrzebowaniem na moc 33 KM na metr szerokości w średnio ciężkich warunkach glebowych. Wszystkie oferowane szerokości robocze są dostępne w wariancie półzawieszanym z osią jezdną. Dzięki bardzo zwartej konstrukcji maszyny, zapewnione jest dokładne utrzymywanie głębokości, doskonała stabilność podczas pracy, szybkie i skuteczne zawracanie na uwrociach. Dyszel w stosunku do ramy jest mocowany w sposób, który pozwala regulować wysokość i ustawiać płaszczyznę wzdłużną maszyny. Dla optymalnej uprawy zalecana jest prędkość pracy pomiędzy 10-15 km / godz. Uprawa roli Softerem możliwa jest na głębokości od 3,5 do 12 cm. Głębokość uprawy można bardzo szybko i łatwo regulować za pomocą podkładek. Poprzez zastosowanie podkładek różnej grubości można ustawić w sumie 11 pozycji głębokości roboczych.

farmet softer 03 Farmet   nowe brony talerzowe Softer

Talerze o średnicy 51 cm są mocowane w dwóch rzędach. Każdy talerz w przypadku najechania na przeszkodę jest samodzielny i skutecznie chroniony przez gumowe łożyskowanie. Talerze są mocowane na bezobsługowych łożyskach o wydłużonej trwałości. Optymalna geometria talerzy zapewnia wysokiej jakości pracę przy bardzo dobrej wydajności i wysokim procencie wymieszania pozostałości roślinnych. Nawet przy częściowym zużyciu, talerze nie tracą idealnego kąta natarcia w pracy.

farmet softer 04 Farmet   nowe brony talerzowe Softer farmet softer 05 Farmet   nowe brony talerzowe Softer

Wszystkie produkowane szerokości robocze są zgodne z przepisami drogowymi. W transporcie brona Softer nie przekracza szerokości 3 m i wysokości 4 m. Nawet brona o szerokości 11 metrów, jest po złożeniu do pozycji transportowej bardzo zwarta, dzięki czemu jest zwrotna i łatwa do przemieszczania z pola na pole.

farmet softer 06 Farmet   nowe brony talerzowe Softer

Do wyboru jest szeroka gama wałów tylnych : LTX, segmentowy, rurowy, ring i wał podwójny. Do mokrych i lepkich gleb przeznaczone są przede wszystkim wały LTX i wał segmentowy ring. Wyprodukowany z gumy wał LTX i wysokiej jakości stali (wał segmentowy, ring) są odporne na zapychanie przez resztki roślinne.

farmet softer 01a Farmet   nowe brony talerzowe Softer

farmet podwjny wa oponowy Farmet   nowe brony talerzowe Softer
podwjny wał oponowy
farmet wa ltx Farmet   nowe brony talerzowe Softer
Wał LTX
farmet wa ring Farmet   nowe brony talerzowe Softer
Wał Ring

farmet wa rurowy Farmet   nowe brony talerzowe Softer
Wał rurowy
farmet wa segmentowy Farmet   nowe brony talerzowe Softer
Wał segmentowy

 

źródło: www.farmet.pl

foto: Farmet