Farmlift Case IH – debiut na rynku ładowarek

Nowa seria Farmlift firmy Case IH składa się z sześciu modeli, od zwrotnego Farmlift 525, zaprojektowanego specjalnie do użytkowania w niskich budynkach i oborach, aż po mocny Farmlift 935, który z łatwością podnosi ciężkie ładunki na duże wysokości. Zakres mocy wynosi od 74 KM (Farmlift 525) do 143 KM (Farmlift 635 i 742), a zakres maksymalnych wysokości podnoszenia wynosi od 5,7 do 9,6 metra.

Do profesjonalnej hodowli zwierząt i specjalistycznej produkcji zbóż
Kompaktowy i ekonomiczny podstawowy model Farmlift 525 został zaprojektowany tak, aby spełniać szczególne wymagania względem przenoszenia materiałów w gospodarstwach z inwentarzem żywym i innych, które potrzebują maszyny będącej w stanie pracować na ograniczonej przestrzeni, takich jak specjalistyczni producenci zbóż i zakłady zajmujące się ich przetwarzaniem, na przykład producenci owoców lub wina, jako alternatywa dla ciągnika z ładowarką czołową.

Maksymalny udźwig / wysokość załadunku modelu Farmlift 525 wynosi 2,5 tony i 5,7 metra. Jego całkowita wysokość wynosząca poniżej dwóch metrów powoduje, że doskonale nadaje się on do pracy pod dachem. Z kolei kompaktowa konstrukcja maszyny, z rozstawem kół wynoszącym tylko 2,35 metra zapewnia modelowi 525 niezwykle mały promień skrętu wynoszący zaledwie 3,40 metra, przez co maszyna idealnie nadaje się do pracy w budynkach.

Do prac wymagających dużego udźwigu i wysokości załadunku
Dla rolników i podwykonawców, którzy potrzebują większego udźwigu i zasięgu, firma Case IH oferuje serię modeli Farmlift – pięć maszyn, które można dostosować do szczególnych potrzeb firm klientów. Mają one 110 KM/121 KM mocy, począwszy od modelu Farmlift 632, a na modelu Farmlift 935 skończywszy. Maksymalny udźwig modelu Farmlift 632 wynosi 3,2 tony, a jego zasięg to 6,1 metra. W przypadku Farmlift 935 natomiast maksymalny udźwig to 3,5 tony, a zasięg 9,6 metra. Modele Farmlift 632-935 są napędzane najnowszymi silnikami FPT NEF 4 o wysokim momencie obrotowym, które spełniają wymagania normy emisji spalin EURO IIIB. Ponadto są one wyposażone w sprawdzony system Efficient Power firmy Case IH, który bazuje na technologii selective catalytic reduction (SCR) (Selektywnej Redukcji Katalitycznej), zmniejszającej emisję oraz zużycie paliwa.

case ih farmilft 1 Farmlift Case IH   debiut na rynku ładowarek

Płynny i szybki załadunek
Ładowarki Farmlift firmy Case IH są wyposażone w najnowocześniejsze przekładnie, które zapewniają nie tylko szybkość na drodze, ale także pełną moc niezbędną do załadunku ciężkich towarów. Dla modeli 632 i 935 dostępne są przekładnie 4×3 powershift, a dla modeli 635 i 742 przekładnie 6×3 powershift z funkcją autoshift, która umożliwia uzyskanie maksymalnej prędkości jazdy wynoszącej 40km/h. W przypadku funkcji autoshift, biegi czwarty, piąty i szósty są zmieniane automatycznie i komfortowo, stosownie do prędkości jazdy.

Najlepsza widoczność
Wszystkie modele Farmlift są wyposażone w wygodną, przestronną, całkowicie przeszkloną kabinę oferującą optymalną widoczność, zwłaszcza w górnym obszarze pracy. Operatorzy obeznani z kabinami ciągników Case IH będą się czuli jak u siebie.Ergonomiczna konstrukcja oraz efektywny system wentylacji z opcjonalną klimatyzacją zapewnią wygodę i komfort podczas długich dni pracy. Wszystkie ważne funkcje, takie jak obsługa wysięgnika oraz zmiana kierunku jazdy i biegów, znajdują się w pobliżu palców w dżojstiku maszyny.

Najbardziej płynna praca wysięgnika
Standardowo wydajność przepływu płynu hydraulicznego ładowarek Farmlift firmy Case IH jest na poziomiedo 120 l/min, podczas gdy modele 635 i 742 posiadają pompę o zmiennej wydajności, wynoszącej do 140 l/min. Zawory z linią czujnikową zapewniają precyzyjne i proporcjonalne sterowanie wszystkimi funkcjami.

Pewny przepływ oleju hydraulicznego jest dostępny przy niskich prędkościach obrotowych silnika, co również minimalizuje zużycie paliwa. Wysięgnik teleskopowy posiada nową konstrukcję ramową w kształcie litery U, prawie bezobsługową część teleskopową, a także przemyślany sposób poprowadzenia przewodów, zapewniający bezpieczeństwo, wydajność i łatwość obsługi. Boczna rama prowadząca posiada sztywną konstrukcję i zapewnia bezpieczną pracę funkcji teleskopowej wysięgnika. Solidny adapter do narzędzi zapewnia gwarantuje pozbawione luzów mocowanie najróżniejszych narzędzi przy kącie wychylenia wynoszącym nawet 145 stopni w modelach Farmlift 635 i 742.

case ih farmlift 2 Farmlift Case IH   debiut na rynku ładowarek

Bezpieczny załadunek i duża stabilność
Nowo zaprojektowana konstrukcja podwozia zapewnia nisko położony środek ciężkości oraz optymalne rozłożenie wagi, niezależnie od wykonywanego zadania. Specjalna konstrukcja wysięgnika teleskopowego pozwala z łatwością absorbować ekstremalne siły i pomimo nisko położonego środka ciężkości maszyna nadal ma wysoki prześwit. Optymalny rozkład wagi między przednią a tylną osią zapewnia doskonałą przyczepność i optymalną pracę w terenie.

Minimalne ubijanie podłoża, maksymalna przyczepność
Wszystkie modele Farmlift są wyposażone w napęd na cztery koła, możliwość wyboru trzech trybów kierowania, która zapewnia doskonałą zwrotność i nieduży promień skrętu w terenie, na drodze lub na podwórzu.

źródło: Case IH