Gama agregatów uprawowo-siewnych Kverneland u-drill poszerzona o wersję składaną

Gama agregatów uprawowo-siewnych Kverneland u-drill poszerzona o wersję składaną

Kiedy potrzebna jest wydajność, a przepisy poruszania się po drogach ograniczają siewnik w szerokości roboczej 4.0 m, Kverneland oferuje teraz właściwe rozwiązanie wśród agregatów uprawowo-siewnych u-drill w wersji składanej. Model 4001F do siewu nasion oraz u-drill plus 4001F do siewu nasion i nawozu.

Podstawą siewnika u-drill jest połączenie agresywnej sekcji brony talerzowej z talerzami o średnicy 460 mm, wału ugniatającego z kołami o dużej średnicy ustawionymi w systemie off-set oraz redlic talerzowych CD w celu najdokładniejszego przygotowania gleby pod siew i operacji siewu. Maszyna jest wyposażona w zbiornik o pojemności 3000 litrów oraz jeden aparat wysiewający ELDOS dla modelu tylko do nasion lub dwa aparaty wysiewające ELDOS dla wersji do nasion i nawozu.

Komfortowa obsługa w połączeniu z precyzją i wysoką wydajnością zostało już udowodnione przez modele sztywne u-drill 3.0 i 4.0 m oraz wersję składaną hydraulicznie 6.0 m. Oczywiście dotyczy to również siewnika u-drill 4001F”, wyjaśnia Daniel Northoff, Product Manager ds. siewników zbożowych. „Będąc w pełni kontrolowanym przez ISOBUS, siewnik u-drill 4001F posiada zintegrowany system zarządzania maszyną na uwrociach, który można połączyć z naszą aplikacją GEOCONTROL sterowaną przez GPS dla jeszcze łatwiejszej obsługi maszyny”.

W celu zoptymalizowania działanie siewnika u-drill 4001F, dostępne są dodatkowo przedni wał oponowy i spulchniacze śladów, które są zalecane dla uzyskania najlepszych rezultatów. Poszczególne warunki są różne, dlatego Kverneland oferuje szeroką gamę opcji dodatkowych w celu dostosowania maszyny do konkretnych potrzeb i warunków.

Siewnik u-drill 4001F w wersji „plus” oferuje możliwość aplikacji nawozu w jednym przejeździe razem z nasionami. W zależności od wymagań model u-drill plus 4001F może wysiewać nawóz za pomocą brony talerzowej w celu umieszczenia nawozu między rzędami roślin. Alternatywnie nawóz można zmieszać z nasionami i aplikować go w tym samym rzędzie, co nasiona za pomocą dodatkowego wyjścia w redlicy talerzowej CD. Dla tych klientów, którzy chcą naprzemiennie stosować dwa systemy, siewnik u-drill plus można wyposażyć w oba rozwiązania – pozwalając klientowi szybko dostosować się do indywidualnej operacji.

 

źródło: Kverneland