Hiszpański producent inteligentnych opryskiwaczy Pulverizadores Fede staje się spółką Grupy Kubota

Kubota Holdings Europe B.V., spółka zależna Kubota Corporation, która nadzoruje działalność marki Kubota w zakresie maszyn rolniczych i przemysłowych w Europie, postanowiła nabyć 100% akcji spółki Pulverizadores Fede, S.L., producenta i dystrybutora maszyn towarzyszących do ciągników.

Kontekst i cele

– W Europie rynek upraw specjalistycznych prężnie się rozwija i Kubota postrzega go jako ważny obszar dla swojej działalności w zakresie ciągników, oferując ciągniki o małej szerokości, które są odpowiednie do pracy w uprawach specjalistycznych .

– Firma Pulverizadores Fede, działająca głównie w Hiszpanii i Portugalii, jest wyspecjalizowanym producentem opryskiwaczy, które są wykorzystywane do zwalczania szkodników i chorób w uprawach specjalistycznych. Siła firmy tkwi w opatentowanych, zaawansowanych technologiach, już wykorzystywanych w praktyce. Przykład tego stanowi inteligentny opryskiwacz, który kontroluje ilość środków chemicznych i przepływ powietrza w czasie rzeczywistym, wykorzystując jednocześnie czujnik do precyzyjnego pomiaru wysokości drzew, które mają być opryskiwane, oraz system zarządzający informacjami na mapie, takimi jak obszar do opryskania i ilości środków chemicznych.

– Na rynku upraw specjalinych mechanizacja i precyzja nie uzyskały jeszcze takiego stopnia zaawansowania jak w przypadku wielkoobszarowej uprawy zbóż i innych roślin. Jednocześnie oczekiwania pozostają szczególnie wysokie w zakresie wykorzystania inteligentnych technologii rolniczych dla zwalczania szkodników i chorób, a przy tym zaostrzone przepisy środowiskowe wymagają ograniczenia stosowania środków chemicznych.

– Poprzez przyłączenie Pulverizadores Fede jako spółki zależnej, Grupa Kubota rozszerzy swoją ofertę maszyn towarzyszących przeznaczonych na rynek upraw specjalistycznych i wzmocni kompatybilność pomiędzy ciągnikami i implementami, przyczyniając się w ten sposób do zmniejszenia wpływu na środowisko i zużycia paliwa poprzez wydajne opryski, przy mniejszym wykorzystaniu środków chemicznych i wody.

– Pulverizadores Fede zachowa swoją markę, lokalizację siedziby i kierownictwo w dotychczasowym kształcie. Pracownicy KHE i Pulverizadores Fede będą ściśle współpracować, wykorzystując obecną organizację obu grup w celu osiągnięcia celów rozwojowych i biznesowych.

– W przyszłości Kubota przyspieszy ekspansję swojej działalności na rynku upraw specjalistycznych, mając na uwadze współpracę ze start-upami, w które zaangażowana jest Grupa.

O firmie Pulverizadores Fede

Pulverizadores Fede, firma z ponad 50-letnim doświadczeniem, to lider technologii high-end w sektorze upraw specjalistycznych. Kompleksowe rozwiązania oferowane przez to przedsiębiorstwo pozwalają na skuteczne i efektywne zabiegi, które promują zrównoważone rolnictwo, zmniejszają wpływ zabiegów agrotechnicznych na środowisko, pomagają w produkcji wysokiej jakości owoców i poprawiają bezpieczeństwo żywności dostępnej dla społeczeństwa.

 

Źródło: Kubota