HORSCH wprowadza kolejne innowacje techniczne w siewniku Versa KR

Wraz z rozwojem maszyn rolniczych w HORSCH oferuje rolnikom coraz szerszą gamę innowacji. Ciekawe koncepcje i nowatorskie pomysły umożliwiają dalszy rozwój maszyn istniejących na rynku już od dziesięcioleci. Jednym z najnowszych przedstawicieli maszyn firmy HORSCH jest siewnik Versa KR.

W siewniku Versa KR szczególnie innowacyjnym rozwiązaniem jest dozowanie. Głównym celem tego mechanicznego siewnika jest napędzane elektrycznie dozowanie na wale pośrednim. System dozowania SmartClip jest popularny zwłaszcza wśród kółek maszynowych i przedsiębiorstw usługowych, ponieważ zapewnia maksymalną elastyczność ścieżek technologicznych. Dzięki prostemu połączeniu pojedynczych urządzeń dozujących można je zmieniać indywidualnie i bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Pozwala to ustawić różne rozstawy rzędów na bazie 12,5 cm i 15 cm, a dozowanie może być regulowane przez klienta w zależności od nasion za pomocą zasuwy umieszczonej między tarczą komórkową a kołeczkowym wałkiem wysiewającym. Zbiornik na nasiona w maszynie podstawowej ma pojemność 900 litrów i można go rozszerzyć w dwóch etapach do 1500 litrów

Elektronika w całości jest oparta na standardzie ISOBUS. Koncepcja obsługi została zoptymalizowana na potrzeby terminali dotykowych, umożliwiając tym samym indywidualne, spersonalizowane ustawienia opcji wyświetlania. Redlica dwutarczowa DuoDisc, opracowana specjalnie dla serii Versa, posiada sprawdzone już komponenty redlicy siewnej TurboDisc, dzięki czemu gwarantuje dokładne i równomierne rozmieszczenie nasion.

Horsch Versa 3 KR HORSCH wprowadza kolejne innowacje techniczne w siewniku Versa KR

Dla Versa 3 KR dostępne są dwa różne warianty wału: wał zębaty i trapezowy. Ten ostatni jest dostępny w dwóch różnych rozmiarach. Dzięki średnicy 50 cm sprawdza się szczególnie na ciężkich glebach z bardzo dobrym punktowym zagęszczaniem. Z kolei większy trapezowy wał pierścieniowy o średnicy 60 cm przeznaczony jest do gleb zmiennych od lekkich po ciężkie, które wymagają bardzo dobrej nośności. W ten sposób klient otrzymuje idealną bruzdę siewną nawet w trudnych warunkach.

Opcjonalnie Versa 3 KR może być również wyposażona w oświetlenie robocze WorkLight Pro, aby nawet podczas pracy w ciemności zagwarantować optymalne oświetlenie dozowników i maszyny w trakcie siewu. Oświetlenie można wygodnie obsługiwać ze standardowego terminala.

 

Źródło: HORSCH