Klucz samonastawny Knipex typu S – przydatny w każdym warsztacie

 

Trzeba przyznać, że model S zaskakuje zarówno prostotą rozwiązań, jak i ich skutecznością. Przede wszystkim przycisk szybkiej regulacji pozwala jedną ręką błyskawicznie dopasowywać szerokość szczęk bezpośrednio na chwytanym przedmiocie (rury, złączki, nakrętki, śruby, drążki kierownicze itp.). Klucz nie wymaga użycia dużej siły, bo zastosowano w nim funkcję samoczynnego kleszczenia się. W efekcie zęby precyzyjnie samozaciskają się na chwytanym elemencie – co redukuje konieczność ściskania (zamykania) ramion klucza podczas obracania nim.

Znajomość potrzeb użytkowników widać także w ergonomicznej rękojeści – specjalny kształt zabezpiecza nas przed przyciśnięciem palców podczas pracy. Ponadto ramiona szczypiec są ulepszane cieplnie, co gwarantuje wysoką wytrzymałość narzędzia.

knipex typu s 1 Klucz samonastawny Knipex typu S   przydatny w każdym warsztacie

W sumie cały klucz ma solidną i wytrzymałą konstrukcję – kuta i hartowana olejowo stal chromowo-wanadowa oraz hartowane zęby szczęk zapewniają nam wysoką odporność narzędzia na zużycie. Możemy nim z powodzeniem wykonywać prace zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Jak widać zastosowane w tym modelu rozwiązania nie tylko usprawniają prace instalacyjne i montażowe, ale też gwarantują długi czas eksploatacji narzędzia w warsztacie i serwisie samochodowym, czy też w pracach domowych. W efekcie otrzymujemy wydajność i komfort pracy nieporównywalnie lepsze, niż przy standardowych kluczach nastawnych.

źródło: Knipex/Agentools