Klucze nastawne SWO 99 – 6” i 8” marki IREGA

 

 

 

Parametry techniczne

Na początek kilka wartości technicznych dotyczących konstrukcji narzędzi. W przypadku obu modeli SWO 99 – 6” i 8” przeznaczonych do śrub i nakrętek zaprojektowano znacznie zwiększony zakres rozwarcia szczęk. W modelu 6” (176 mm) jest to 0-34 mm – czyli aż o ok. 78% więcej od tradycyjnych modeli mających zazwyczaj zakres ok. 0-19 mm. Natomiast w modelu 8” (216 mm) jest to zakres 0-39 mm czyli ok. 65% więcej niż mają tradycyjne modele pracujące zazwyczaj w zakresie ok. 0-24 mm. Przy tak dużym zakresie producent podkreśla jednak walory funkcjonalne zmniejszając całkowitą wielkość klucza oraz wagę. Klucz mieści się na wyciągniętej dłoni, dzięki czemu jest łatwy w szybkim operowaniu. Jeśli chodzi o wagę to np. model SWO 99 – 6” waży 205 gram i jest o 70% lżejszy od standardowego klucza 12” o podobnym zakresie.

irega 1 Klucze nastawne SWO 99 – 6” i 8” marki IREGA

Funkcjonalność

Na tryb pracy i poręczność użytkowania klucza nastawnego IREGA ma również wpływ ergonomiczna rękojeść ErgoTop wykonana z tworzywa sztucznego, powód do dumy projektantów IREGA. Jest ona odporna zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury a dzięki absorpcji temperatury ciała rękojeść nie jest zimna w dotyku podczas użytkowania zimą. Elastyczność rękojeści powoduje lepsze dopasowanie się do dłoni, przez co zapewnia wygodę i komfort podczas użytkowania (również podczas pracy w rękawicach). Atutem rękojeści ErgoTop jest też zabezpieczenie, podczas prac instalacyjnych, sanitarnych i hydraulicznych przed uderzeniem, trwałym zarysowaniem, a nawet uszkodzenie armatury lub innych delikatnych powierzchni nieosłoniętą rękojeścią klucza.

irega 2 Klucze nastawne SWO 99 – 6” i 8” marki IREGA

Cechy szczególne

Główka kluczy i SWO 99 – 8” i 6” wyposażona jest w równoległe szczęki w celu lepszego chwytania nakrętki lub łba śruby. Precyzyjnie szlifowana szczęka ruchoma zwęża się ku górze i jest cieńsza od tradycyjnych rozwiązań. Umożliwia to wsuwanie szczęk w trudnodostępne miejsca, dokładne ich ustawienie i zwiększenie przenoszonego momentu obrotowego. Biorąc pod uwagę klucze nastawne dostępne na rynku przedstawione modele są w obecnej chwili najnowocześniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o konstrukcję i zalety użytkowania. Za te atuty zapłacimy ok. 95 zł (klucz SWO 99 – 6”) i ok. 105 zł (SWO 99 -8”) otrzymując profesjonalne narzędzie z 5-letnia gwarancja.

Więcej informacji na stronie dystrybutora www.ProfiTechnik.pl