Kombinacja kosząca Pöttinger S10 – Wydajność w atrakcyjnej cenie

Kombinacja kosząca Pöttinger S10 – Wydajność w atrakcyjnej cenie

 

Nowa NOVACAT S10 jest jednym z największych zawieszanych zestawów koszącym na świecie, który przy szerokości roboczej 9,52 m potrzebuje do pracy tylko 130 KM. Porównanie nowej kombinacji z dotychczas oferowanymi na rynku nie pozostawia wątpliwości: 25 procent mniejsze zużycie paliwa i jednocześnie o 25 procent większa wydajność to atuty podkreślane przez producenta.

Małe zapotrzebowanie mocy to efekt minimalnego ciężaru NOVACAT S10 przypadającego na metr szerokości roboczej. Wydajność przy tym sięga ponad 11 hektarów na godzinę. NOVACAT S10 to produkt o znakomitej relacji ceny do jakości.

Aby zawsze móc optymalnie wykorzystywać cała szerokość roboczą kombinacji, zaprojektowano dwie pozycje montażowe dla kosiarek, pasujące za każdym razem do 3,0 m lub 3,50 m kosiarki przedniej. Z tyłu zawieszone są dwie kosiarki Novacat o szerokość roboczej 3,0 m.

 

Sercem również w tej kombinacji koszącej pozostaje sprawdzona już belka kosząca NOVACAT z systemem szybkiej wymiany ostrzy. Spłaszczona powierzchnia stożków zapewnia perfekcyjny przepływ masy zielonej. Zoptymalizowana przestrzeń przeciwostrzy jak również optymalne nakładanie się torów pracy noży umożliwiają wysoką jakości cięcie i jednocześnie ochronę darni.

Centralne zawieszenie NOVACAT S10 umożliwia wychylenie +/- 22 stopnie. Dzięki temu na uwrociu uzyskuje się wysokość uniesienia  50 cm wewnątrz. Aby zapewnić optymalne wykorzystanie całej szerokości roboczej kombinacji, do wyboru są dwie pozycje montażowe kosiarek pasujące do  3 m lub 3,50 m szerokości kosiarki przedniej. Kosiarka jest stabilizowana przy pomocy małego siłownika,  co zdecydowanie ogranicza kołysanie. Ułatwia to obrót i zapewnia bezpieczeństwo na uwrociu oraz podczas transportu, a w rezultacie również chroni wałek przegubowy. Hydrauliczne zabezpieczenie przeciwnajazdowe troszczy się o optymalną ochronę maszyny. Obydwie kosiarki są chronione niezależnie od siebie.

Do transportu kosiarka jest wychylana przez zawór dwustronnego działania o kąt 90 stopni w tył. Przednie osłony automatycznie składają sie w górę.  Zapewnia to małą szerokość transportową (tylko 2,20 m). Szeroka podczas pracy, kompaktowa w transporcie. Oświetlenie stanowi wyposażenie seryjne. NOVACAT S10 może być przechowywana zarówno w pozycji roboczej jak i w pozycji transportu po drodze.

Obsługa kosiarki oferuje najwyższy komfort: do sterowania całą maszyną potrzebny jest tylko jeden zawór dwustronnego działania. Pojedyncze podnoszenie kosiarek według wyboru jest uruchamiane przez przełącznik hebelkowy. Kombinacja jest ustawiana do pozycji transportowej przez naciśnięcie guzika i uruchomienie zaworu sterowania. Linka jest zbyteczna.

 

 

Źródło: Pöttinger