Kongskilde Vibro Crop Intelli – nowy mechaniczny kultywator rzędowy

 

Sterowanie za pomocą kamery

Nowy kultywator rzędowy Vibro Crop Intelli jest montowany na przesuwnej ramie hydraulicznej przymocowanej do ciągnika. Dzięki kamerze zamontowanej na bocznym skrzydle i skrzynce sterującej umieszczonej w kabinie ciągnika, przesunięta na bok rama zapewnia stałe podążanie kultywatora za poszczególnymi rzędami. Kultywator jest w stanie pracować bardzo blisko rzędów roślin, z dokładnością do około 2,5 cm.

Sekcja sterująca GPS

Kultywator rzędowy Vibro Crop Intelli może być wyposażony tak, aby każda indywidualną sekcję można było hydraulicznie unieść ponad rząd roślin podczas pracy. Z nowym systemem podnoszenia sekcji uprawę można czyścić cały czas aż do uwroci, nawet przy pracy po skosie. Oznacza to, że można ograniczyć zastosowanie środków chwastobójczych, gdyż cały obszar pola może być czyszczony mechanicznie. Sterowanie sekcją automatyczną odbywa się poprzez terminal GPS umieszczony w kabinie ciągnika.

kongskilde vibro crop intelli 1 Kongskilde Vibro Crop Intelli   nowy mechaniczny kultywator rzędowy

Opcjonalny zbiornik na nasiona trawy

Kultywator rzędowy Vibro Crop Intelli może być opcjonalnie wyposażony w pneumatyczny zbiornik na nasiona trawy (FS Seeder), który umożliwia obowiązkowy na niektórych rynkach siew upraw pośrednich po ostatnim przejściu. Nasiona trawy są rozprowadzane poprzez elastyczne przewody do płyt rozpraszacza zamontowanych przed podążająca za nimi brona, która natychmiast zasypuje nasiona i przyczynia się do szybkiego ich kiełkowania.

Wysoka wydajność

Nowy kultywator rzędowy Vibro Crop Intelli jest dostępny dla 12 i 18 rzędów o szerokości 50 cm oraz dla 8 lub 12 rzędów o szerokości 75 cm. Dzięki nowej konstrukcji ramy osiągnięto wzrost wydajności o 50% w stosunku do poprzedniego jej projektu.

Kultywator rzędowy Vibro Crop Intelli firmy Kongskilde może być wyposażony w system indywidualnego sterowania sekcjami dzięki, któremu pola o różnych, nawet nieforemnych kształtach mogą być uprawiane w 100%. Sterowanie sekcją odbywa się poprzez terminal GPS umieszczony na ciągniku. Nowa, przesuwna rama hydrauliczna steruje maszyna w rzędach za pomocą kamery zamontowanej na bocznym skrzydle z dokładnością do około 2,5 cm.

źródło: Kongskilde