KUBOTA protestuje! List otwarty do TPR

KUBOTA protestuje! List otwarty do TPR

Do naszej redakcji dotarł List otwarty od firmy Kubota skierowany do Redaktora Naczelnego pisma „Tygodnik Poradnik Rolniczy” dotyczący artykułu „TOP 15 ciągników rolniczych – Deutz-Fahr wyprzedził Zetora!”, który ukazał się w wydaniu online „Tygodnika Poradnika Rolniczego” dnia 8 stycznia 2020 r.

 

Treść artykułu TPR:

New Holland to wciąż najchętniej kupowany nowy ciągnik rolniczy w Polsce. Na 2. miejscu są ciągniki John Deere’a. Jednak ciekawie wygląda walka między 4 i 5 producentem maszyn rolniczych. Po 11 miesiącach to Deutz-Fahr był chętniej wybieranym ciągnikiem niż Zetor.

Deutz-Fahr na podium w zestawieniu ciągników o mocy powyżej 50 KM

22 568 sztuk łącznie nowych i używanych ciągników rolniczych zostało zarejestrowanych w Polsce w okresie styczeń-listopad 2019 roku. Prezentując listopadowe wyniki rejestracji należy zwrócić uwagę na markę Deutz-Fahr, bo gdyby uwzględniać tylko traktory o mocy powyżej 50 KM, to już wskoczyłaby na podium na trzecie miejsce. Czwarty byłby Zetor, a dopiero piąta Kubota.

Teraz Kubota jest trzecia, ale w okresie styczeń-listopad wprowadziła ona na rynek najwięcej mikrociągników o mocy do 30 KM, bo aż 173 sztuki. Ponadto, w urzędach komunikacji złożono dokumenty na rejestrację 181 traktorów Kubota o mocy od 30 do 50 KM. Tak więc łącznie 354 traktory Kuboty (!) sprzedane do stycznie do listopada dysponowały mocą poniżej 50 koni i to właśnie dzięki nim japoński producent plasuje się tak wysoko w zestawieniu….”

 

Treść listu otwartego Kuboty…

List otwarty do Redaktora Naczelnego Tygodnika Poradnika Rolniczego

 

Podsumowując

Wyniki sprzedaży oparte o liczbę rejestracji są niepodważalne jednak czy dziennikarz nie ma prawa do ich oceny? Redakcja TPR wyjaśnia, że rejestrowane Kuboty to głównie mikrociągniki o mocy 30 – 50 KM, które kojarzą się głównie z sektorem komunalnym. Ocenę przedstawionej sytuacji pozostawiamy naszym Czytelnikom.

 

Redakcja maszynydlafarmera.pl