KUBOTA protestuje! List otwarty do TPR

Do naszej redakcji dotarł List otwarty od firmy Kubota skierowany do Redaktora Naczelnego pisma „Tygodnik Poradnik Rolniczy” dotyczący artykułu „TOP 15 ciągników rolniczych – Deutz-Fahr wyprzedził Zetora!”, który ukazał się w wydaniu online „Tygodnika Poradnika Rolniczego” dnia 8 stycznia 2020 r.

 

Treść artykułu TPR:

New Holland to wciąż najchętniej kupowany nowy ciągnik rolniczy w Polsce. Na 2. miejscu są ciągniki John Deere’a. Jednak ciekawie wygląda walka między 4 i 5 producentem maszyn rolniczych. Po 11 miesiącach to Deutz-Fahr był chętniej wybieranym ciągnikiem niż Zetor.

Deutz-Fahr na podium w zestawieniu ciągników o mocy powyżej 50 KM

22 568 sztuk łącznie nowych i używanych ciągników rolniczych zostało zarejestrowanych w Polsce w okresie styczeń-listopad 2019 roku. Prezentując listopadowe wyniki rejestracji należy zwrócić uwagę na markę Deutz-Fahr, bo gdyby uwzględniać tylko traktory o mocy powyżej 50 KM, to już wskoczyłaby na podium na trzecie miejsce. Czwarty byłby Zetor, a dopiero piąta Kubota.

Teraz Kubota jest trzecia, ale w okresie styczeń-listopad wprowadziła ona na rynek najwięcej mikrociągników o mocy do 30 KM, bo aż 173 sztuki. Ponadto, w urzędach komunikacji złożono dokumenty na rejestrację 181 traktorów Kubota o mocy od 30 do 50 KM. Tak więc łącznie 354 traktory Kuboty (!) sprzedane do stycznie do listopada dysponowały mocą poniżej 50 koni i to właśnie dzięki nim japoński producent plasuje się tak wysoko w zestawieniu….”

 

Treść listu otwartego Kuboty…

List otwarty do Redaktora Naczelnego Tygodnika Poradnika Rolniczego

 

Podsumowując

Wyniki sprzedaży oparte o liczbę rejestracji są niepodważalne jednak czy dziennikarz nie ma prawa do ich oceny? Redakcja TPR wyjaśnia, że rejestrowane Kuboty to głównie mikrociągniki o mocy 30 – 50 KM, które kojarzą się głównie z sektorem komunalnym. Ocenę przedstawionej sytuacji pozostawiamy naszym Czytelnikom.

 

Redakcja maszynydlafarmera.pl