Kultywator Kverneland DTX z siewnikiem do poplonów a-drill

Marka Kverneland zwiększa wydajność kultywatora DTX poprzez sprzężenie z siewnikiem a-drill. To umożliwia poprawę struktury gleby, płytką uprawę i wysiew międzyplonów lub rzepaku w jednym przejeździe.

Po wprowadzeniu na rynek kultywatora DTX, Kverneland oferuje rozwiązanie, które pozwala zintegrować z tym kultywatorem siewnik do poplonów a-drill. Dzięki temu w jednym przejeździe będzie można wykonać głębokie spulchnianie gleby, jej płytką uprawę i siew międzyplonów lub rzepaku. Wykonywanie trzech operacji w jednym przejeździe pozwoli zwiększyć wydajność uprawy.


Ciągły wzrost powierzchni gospodarstw oraz coraz krótsze korzystne okna pogodowe sprawiły, że czas stał się kluczowym czynnikiem w prowadzeniu upraw. Kultywator Kverneland DTX w połączeniu z siewnikiem do poplonów a-drill to idealne rozwiązanie dla głębokiego spulchniania gleby, zarządzania resztkami pożniwnymi, zagęszczenia gleby i siewu międzyplonów w jednym przejeździe. Zęby spulchniające glebę na głębokości nawet 40 cm zapewniają dobry rozwój korzeni rzepaku, który może być wysiany za pomocą siewnika a-drill.

Dyrektywa azotanowa UE nakłada na rolników obowiązek wysiewania międzyplonów. Międzyplony chronią glebę przed erozją i pochłaniają z gleby i powietrza nieorganiczne związki azotu, przetwarzając je w związki organiczne, które mogą być pobrane przez rośliny następcze. Kultywator DTX pozostawia odporną na warunki atmosferyczne wierzchnią warstwę gleby, co w połączeniu z siewnikiem a-drill gwarantuje całkowite zakończenie zadania.

 

 

Źródło: Kverneland Group