Kverneland poszerza gamę siewników precyzyjnych Optima

Po udanym wprowadzeniu Optimy RS na ostatniej wystawie Agritechnica, Kverneland wprowadza teraz siewnik Optima R jako lżejszą wersję uzupełniającą pełną gamę sztywnych modeli Optima. Prosta Optima R jest dostępna w szerokościach roboczych od 3 m do 6 m i stanowi ekonomiczną alternatywę dla gospodarstw o ​​różnej wielkości.

Optima R jest gotowa do uniwersalnego wysiewu nasion i może być wyposażona w pełną gamę sekcji wysiewających Optima, takich jak sekcja standardowa i tandemowa, a także sekcję HD-II i szybki wysiew SX. Optima R można ustawić przy rozstawie rzędów od wąskich 35 cm do szerokich 80 cm w przypadku kukurydzy i do 150 cm w przypadku dyni. Możliwy jest również siew słonecznika, buraka cukrowego, rzepaku lub soi.

Wszystkie ramy Optima R są dostępne z napędem mechanicznym lub elektrycznym, dzięki czemu są gotowe na GEOCONTROL® i GEOSEED®.

Optima R może być połączona z dużym centralnym zbiornikiem na nawóz o pojemności 1000 litrów dla max. 8 rzędów lub system przedniego zbiornika, aby skrócić czas przezbrajania. Aplikator mikrogranulatu jest również dostępny jako opcja.

Aby uzyskać najbardziej precyzyjne nawożenie płynne, Optima R może być połączona z Kverneland iXtra LiFe. Płynny nawóz można umieścić w pobliżu rzędu nasion za jednym razem. Inteligentna elektronika w siewniku i przednim zbiorniku komunikuje się, dzięki czemu aplikacja uruchamia się i zatrzymuje razem z każdym pojedynczym rzędem.

 

Źródło: Kverneland