Aby ciągniki były wstanie pracować z ciężkimi maszynami zawieszanymi bardzo często potrzeba balastu z przodu ciągnika jest niezbędna. Z nominalną pojemnością powyżej 1100 litrów przedni zbiornik iXtra zaczepiony z przodu ciągnika stanowi doskonałą przeciwwagę. Koncepcja dwóch zbiorników z niezależnym napełnianiem oferuje możliwość oddzielnego pobierania cieczy ze zbiorników lub jednoczesnego z automatycznym równoważeniem zawartości dla zachowania prawidłowego rozkładu masy. W razie potrzeby, ciecz robocza może być przenoszona w obu kierunkach.

kv ixtra 001 width500 Kverneland Rau wprowadza nowy przedni zbiornik iXtra

W połączeniu z  iXtra zyskujemy dodatkowe możliwości podczas opryskiwania:

  • pierwsza opcja: napełniony przedni zbiornik zwiększa ogólną pojemność zbiornika o 60%

  • druga opcja: zbiorniki napełnione dwoma różnymi substancjami mogą być użyte niezależnie

  • trzecia opcja: przedni zbiornik iXtra wypełniony czystą wodą może być używany  jako rezerwa dla późniejszego wykorzystania, na przykład na innym polu i dla innej uprawy.

Zbiornik przedni iXtra wykorzystuje funkcje opryskiwacza iXter podczas napełniania i rozpylania. Eliminuje to potrzebę ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci pompy lub dodatkowego przyłącza ssawnego. Wszystkie niezbędne funkcje są dogodnie zlokalizowane na opryskiwaczu i są sterowane z panelu zaworów EasySet na opryskiwaczu iXter. Panel zaworów na przednim zbiorniku wykorzystywany jest do opróżniania, mieszania i płukania. Pompa elektryczna służy do mieszania i płukania, niezależnie od opryskiwacza zawieszonego z tyłu ciągnika.

Bez wału przegubowego lub węży hydraulicznych, zaczepienie i odczepianie iXtra jest niezwykle proste: wykorzystuje się tylko dwa przewody z połączeniami KAMlock oraz kabel elektryczny – to naprawdę  jest takie proste!

kv ixtra 005 kvg medium Kverneland Rau wprowadza nowy przedni zbiornik iXtra

Główne zalety:

  • Poważna alternatywa dla opryskiwaczy samojezdnych

  • Podwójny zbiornik pozwala uzyskać większą wszechstronność podczas opryskiwania

  • Gładka i obła konstrukcja niezwykle przyjazna dla upraw, zharmonizowana z opryskiwaczem zawieszanym  iXter

  • Doskonała widoczność, także na ścieżkach przejazdowych ze względu na niską, kompaktową budowę

  • Łatwa obsługa; łatwy w zaczepianiu, prosty w odczepianiu oraz łatwy w sterowaniu panel zaworów.

źródło: Kverneland Polska