Lamborghini Ego – kompaktowy pomocnik

Lamborghini Ego – kompaktowy pomocnik

Nowy Lamborghini EGO to połączenie energii z designem. Kompaktowy ciągnik oferujący osiągi modeli wyższej mocy. EGO oferuje ogromną wszechstronność dzięki bogatej ofercie wyposażenia standardowego i szerokiej gamie opcji, umożliwiających wykonywanie różnorodnych prac. Jednocześnie, kompaktowe gabaryty sprawiają, że EGO to ciągnik idealny do prac na ograniczonej przestrzeni.

Stylistyka Lamborghini EGO łączy prostotę konstrukcji z unikalną, białą kolorystyką – są to cechy sprawiające, że nowy model Lamborghini jest jedyny w swoim rodzaju.

Czterocylindrowy, chłodzony cieczą silnik Mitsubishi, spełniający wymogi normy emisji spalin Tier3, dostępny jest w wersji wolnossącej lub turbodoładowanej. Jednostka oferuje doskonały przebieg krzywej momentu obrotowego, zapewniając tym samym dużą elastyczność, także przy nagłych zmianach obciążenia. Zbiornik paliwa umieszczono za silnikiem, przed kabiną / platformą. Takie rozmieszczenie podzespołów zwiększa sprawność układu chłodzenia. Ciągnik może być także wyposażony w dodatkowy zbiornik paliwa o pojemności 15 litrów.

Wyjątkową uniwersalność nowego modelu EGO podkreśla układ napędowy ze skrzynią biegów oferującą 16+16 przełożeń z super-reduktorem i zsynchronizowanym rewersem kierunku jazdy. Duży kąt skrętu kół przednich, wynoszący 57 stopni i szybko reagujący układ kierowniczy sprawiają, że manewrowanie ciągnikiem jest precyzyjne i komfortowe. Bezpieczeństwo użytkowania dodatkowo zwiększa układ hamulcowy z tarczami w kąpieli olejowej oraz blokada mechanizmów różnicowych sterowana elektro-hydraulicznie za pomocą przycisku. Lamborghini EGO oferuje wałek odbioru mocy z wyjściem umieszczonym z przodu oraz z tyłu ciągnika. Ofertę uzupełnia WOM centralny z wyjściem pod podwoziem ciągnika. EGO posiada WOM tylny o prędkościach 540, 540/540ECO lub 540/1000 i WOM zsynchronizowany.

Dla zapewnienia maksymalnej wydajności, nowy Lamborghini EGO został wyposażony w dwie pompy hydrauliczne: jedna o wydajności 33 l/min dla podnośnika tylnego o udźwigu 1200 kg i sześciodrożnych rozdzielaczy, druga o wydajności 17 l/min dla hydrostatycznego układu kierowniczego. Opcjonalnie, Lamborghini EGO oferowany jest z podnośnikiem przednim ze składanymi ramionami i udźwigiem 400 kg oraz niezależnym WOM o prędkości obrotowej 1000 obr./min.

Model EGO oferowany jest w wersji z kabiną lub platformą. Kompaktowe gabaryty ciągnika zapewniające nadzwyczajną zwrotność, jednocześnie idą w parze z ogromnym komfortem użytkowania. Wszystkie przyrządy sterownicze rozmieszczono w sposób bardzo ergonomiczny, dzięki temu zapewniają maksymalną łatwość i wygodę użytkowania.

Dane techniczne:

EGO

35

45

55

Silnik

Mitsubishi – Tier3

Mitsubishi – Tier3

Mitsubishi – Tier3

Moc maksymalna (KM)

39/28,5

43/31,5

51/37

Maksymalny moment obrotowy (Nm)

83

100

122

Cylindry / Pojemność skokowa (ilość/cm3)

4/1500

4/1500

4/1758

Udźwig podnośnika (kg)

1200

1200

1200

źródło: Lamborghini