Lely – nowe modele przyczepianych kosiarek Splendimo PC

 

Żeby zapewnić optymalną wydajność rama podporowa skonstruowana została tak szeroko jak tylko możliwe a koła zastały usytuowane w środku. To umożliwia używanie wyjątkowo dużego rotora, co ma na celu optymalizację wydajności upraw. Zaletą dużego spulchniacza jest miejsce nad kołami, które umożliwia perfekcyjny przepływ koszonej masy. Ponadto zapewnia sprawną kontrolę umożliwiającą wykonanie zarówno wąskich jak i szerokich pokosów.

W związku z ciężkimi warunkami, w jakich przyczepiane kosiarki muszą pracować przez większość czasu, opracowano nowy moduł. W rezultacie stworzono kosiarki o niskim zapotrzebowaniu mocy i dużej trwałości. Moduły wyposażone są w innowacyjny system zabezpieczenia przed przeszkodami, który jest zintegrowany z napędem dysku kosiarki.

lely kosiarka splendimo pc330 Lely   nowe modele przyczepianych kosiarek Splendimo PC

Nowe kosiarki sprawdzają się w różnych uprawach i mogą tworzyć wąskie lub szerokie pokosy. Standardowy spulchniacz wyposażony jest w palce stalowe i możliwość rozszerzenia szerokości pokosów. Aby umożliwić skuteczny szeroki rozrzut dostępne są dodatkowe, łatwo regulowane elementy do rozprzestrzeniania. Dodatkowo, kosiarki można wyposażyć w boczny przenośnik. Do zgniatania roślin motylkowatych przewidziano odporny na zużycie zgniatacz pokosu.

Z tymi nowymi i wszechstronnymi modelami przyczepianych kosiarek Splendimo PC Lely zrobiło bardzo ważny krok do jeszcze bardziej obszernej gamy modeli kosiarek dyskowych.

 

źródło: Lely