Lely rozszerza gamę zgrabiarek Hibiscus o modele CD

Nowy model zgrabiarki Hibiscus CD 715 tworzy początek modeli z najmniejszą szerokością roboczą i z dwoma rotorami o średnicy 3,20 m, które posiadają po 10 ramion. Ta zgrabiarka ma tą samą zgrabną konstrukcję i małą szerokość transportową co model CD 745 Vario, co ułatwia poruszanie się i manewrowanie po wąskich drogach. Hibiscus 715 CD jest wyposażony w mechaniczną regulację szerokości roboczej. Szerokość może być ustawiana w trzech różnych pozycjach: 6,75 m, 6,90 m i 7,05 m. Pokosy tych szerokości są idealne do zbioru przez prasy i przyczepy samozbierające. Szerokość robocza może być z łatwością ręcznie ustawiona w pozycji transportowej.

Model Hibiscus 815 CD Vario jest wyposażony w dwa rotory o średnicy 3,50 m i 11 ramion. Ta zgrabiarka została skonstruowana na szerszej ramie tak samo jak model Hibiscus 915. Sześć kół pod każdym wirnikiem zapewnia maksymalną stabilność rotora. Hydrauliczna regulacja szerokości roboczej daje operatorowi ciągnika możliwość regulowania szerokości roboczej jak i szerokość pokosów podczas pracy. Ten sam ruch zawieszenia jest wykorzystany do opuszczenia rotora do transportu (do 3,95 m) i równocześnie do zabezpieczenia rotora.

lely hibiscus 815 cd vario Lely rozszerza gamę zgrabiarek Hibiscus o modele CD

Wyjątkową cechą wszystkich czterech modeli CD jest zawieszenie kardanowe przy którym koła są usytuowane delikatnie przed środkiem rotora, co zapewnia większą stabilność. Zamontowanie przedniego koła w pobliżu palców, zapewnia czyste zgrabienie przy czym tylne koło zawieszenia nosi ciężar rotora. Modele 815 oraz 915 są wyposażone w dodatkowe koła tandemowe z tylu żeby zwiększyć stabilności oraz usprawnić spokojną pracę większych rotorów.

 

źródło: Lely