Lemken – Inteligentny rozkład obciążenia oszczędzający paliwo

System wspomagania trakcji wyposażony jest w siłownik hydrauliczny z akumulatorami ciśnieniowymi. W momencie kiedy maszyna jest podczepiona pod traktor, siłownik ten przenosi obciążenie z grubera na tylny zaczep traktora. Przy ciśnieniu roboczym 160 bar, tylna oś ciągnika dodatkowo zyskuje od 1.5 do 2 ton. Zmiana ciśnienia wywoływana podczas pracy na górach kompensowana jest poprzez ruchomy długi zaczep. Układ ten zapewnia stałą głębokość pracy. Hydrauliczny system trakcji jest inteligentnym rozwiązaniem, które optymalizuje rozkład sił, redukuje poślizg kół oraz oszczędza paliwo, przez co możemy stosować ciągniki o mniejszej mocy lub z mniejszym obciążeniem kół podczas pracy.

16ad Lemken   Inteligentny rozkład obciążenia oszczędzający paliwo


Trzy- belkowy gruber ścierniskowy Karat może pracować w pełnym przedziale głębokości, od płytkiej uprawy ścierniska po głęboką uprawę do 30 cm, przy użyciu tego samego rodzaju zęba.


16bd Lemken   Inteligentny rozkład obciążenia oszczędzający paliwo


Tuż za sekcją zębów umieszczony jest rząd karbowanych talerzy wyrównujących powierzchnię. Dyski montowane są na tej samej ramie co wał, dzięki czemu przy zmianie głębokości pracy nie trzeba przestawiać talerzy. Rozwiązanie to przynosi szczególnie efekty przy maszynach półzawieszanych, gdzie głębokość robocza jest zmieniana hydraulicznie z kabiny traktora. Oś maszyny umieszczona jest pomiędzy sekcją zębów, a wałem, dzięki czemu maszyna jest bardzo zwrotna podczas wykonywania uwroci lub w transporcie. Wybór tylnego wału zapewnia optymalną rekonsolidację oraz wyrównanie powierzchni.

 

źródło: LEMKEN POLSKA Sp. z o.o. www.lemken.com.pl