LEMKEN Rubin 12 – głębiej, szybciej, bardziej intensywnie

Nowy Rubin 12 różni się od dobrze znanego modelu Rubin 9 w kilku względach. Talerze o rozmiarze 732 mm pozwalają na pracę na głębokości 20 cm. Nowe symetryczne rozmieszczenie talerzy na maszynie zapewnia stabilną pracę bez ściągania na boki. Dzięki czemu uciąg maszyny jest jeszcze łatwiejszy, a kolejne przejazdy nie sprawiają problemu zwłaszcza w połączeniu ze sterowaniem GPS. 18 karbowanych wklęsłych talerzy na 3 metrach roboczych rozmieszczono w układzie 8 talerzy z przodu oraz 10 talerzy w drugim rzędzie. Rozstawa talerzy wynosi 17 cm w 120 cm odstępie pomiędzy rzędami. W celu zapewnienia optymalnego przemieszczania się gleby, centralne talerze w przednim rzędzie ustawione są delikatnie do tyłu natomiast odpowiadające im talerze z tylnego rzędu ustawione są delikatnie do przodu.

Zgrzebło odbojowe za przednim rzędem kontroluje przepływ gleby podczas gdy zgrzebło równające za drugim rzędem talerzy optymalnie rozkłada oraz wyrównuje glebę. Oba zgrzebła mogą być wygodnie płynnie regulowane. Rubin 12 wyposażony jest w uniwersalne koło zapewniające łatwe manewrowanie na polu oraz bezpieczny transport na drogach publicznych.

Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że Rubin 12 jest odpowiednią maszyną do upraw nawet w najcięższych warunkach. Duża ilość masy organicznej jest intensywnie wymieszana na odpowiedniej głębokości.

lemken rubin 12 agregat uprawowy LEMKEN Rubin 12   głębiej, szybciej, bardziej intensywnie

Maszyna zostanie wprowadzona na rynek w roku 2013 po długim okresie próbnym.

 

źródło: www.lemken.com.pl