Maschio Gaspardo i Grégoire Besson podejmują partnerstwo w branży uprawowej

Maschio Gaspardo S.p.A, oraz Grégoire Besson S.A.S, firma znana z projektowania i produkcji pługów i sprzętu uprawowego, nawiązały historyczne partnerstwo strategiczne.

Patrick Besson, prezes Grégoire Besson, komentuje: „Ta strategiczna współpraca to
bezprecedensowa szansa dla Grégoire Besson i Maschio Gaspardo. Opierając się na naszych wspólnych wartościach i tradycji rodzinnej, połączymy naszą wiedzę branżową, aby wspierać wzajemny rozwój, zawsze uwzględniając potrzeby i zadowolenie naszych klientów, dealerów, dostawców i pracowników co jest centrum naszej uwagi.”

Mirco Maschio, prezes Maschio Gaspardo, podkreśla: „Nasze firmy, posiadające silne korzenie rodzinne i wspólne wartości, zawsze były zaangażowane w dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań w dziedzinie uprawy gleby. Naszą misją zawsze było i nadal będzie aby zaspokoić potrzeby rolników na całym świecie, ze szczególnym naciskiem na technologię, jakość i obsługę klienta.

Andrea Maschio, prezes Maschio Holding, dodaje: „Szeroka gama produktów Grégoire Besson doskonale pasuje do portfolio Maschio Gaspardo. Wyobrażaliśmy sobie tę współpracę z wielkim entuzjazmem i cieszymy się, że wizja urzeczywistniła się. Powstała synergia przyniesie ogromne korzyści rolnikom na całym świecie.”

Luigi De Puppi, dyrektor zarządzający Maschio Gaspardo, komentuje: „To partnerstwo nie tylko tworzy nowego lidera w dziedzinie uprawy gleby, ale także wzmacnia naszą wspólną zdolność do inwestowania w innowacje i technologię. Co więcej, otwiera nowe perspektywy dla obu firm pod względem ekspansji, szczególnie w Europie Wschodniej, Wielkiej Brytanii i Ameryce
Północnej.”

Eros Goi, dyrektor zarządzający FINEST S.p.A., komentuje: „Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tej operacji, która stanowi doskonały przykład strategicznej internacjonalizacji, przyczyniając się do rozwoju grupy przemysłowej w północno-wschodnich Włoszech”.

Obie firmy będą dzielić się zasobami i umiejętnościami w obszarach innowacji, technologii, badań i rozwoju. Ponadto sojusz ułatwi firmom optymalizację procesów zakupów materiałów i komponentów, z korzyścią dla zwiększenia konkurencyjności obu marek. Przy uzgadnianiu porozumienia Maschio Gaspardo korzystało z porad EY, DS. Avocats, KPMG, natomiast Grégoire Bessonowi doradzała ORATIO Avocats. eksportowych w takich krajach jak Włochy, Kanada, Ukraina, Rosja, Polska, Europa Środkowa i Chiny.

Grégoire Besson specjalizuje się w projektowaniu i produkcji pługów, głęboszy,
kultywatorów i bron, oferując innowacyjne i trwałe produkty dla najbardziej wymagających rolników. Od 30 lat Finest S.p.A. jest wzorcową spółką finansową dla firm z północno-wschodnich Włoch w ich projektach internacjonalizacji w krajach sąsiednich. We współpracy z lokalnymi firmami rozwinęła ponad 660 projektów, inwestując ponad 430 milionów euro, w tym udziały kapitałowe w zagranicznych spółkach zależnych i bezpośrednie finansowanie za granicą. Niedawno wprowadził także możliwość subskrybowania obligacji emitowanych przez spółki Triveneto w celu finansowania ich projektów międzynarodowych.


Źródło: Maschio Gaspardo