Zdobyte doświadczenie w sektorze rolniczym z gamą Multifarmer pozwoliło opracować dwa nowe modele MF 40.7 i MF 40.9, z wysięgnikiem o długości odpowiednio 7 i 9 metrów.

Ładowarki zaprojektowano do pracy z trzypunktowym układem zawieszenia TUZ, mechanicznym wałkiem odbioru mocy WOM [ PTO ] i dodatkowymi rozdzielaczami hydraulicznymi, takimi jak w Serii Multifarmer, które teraz umieszczono w nowym segmencie maszyn o mocy większej niż 150 KM.

Silnik Tier IIIB oferuje moc 156 KM i moment obrotowy 609 Nm, parametry nigdy wcześniej niespotykane w ładowarkach teleskopowych przeznaczonych do prac rolniczych umożliwiających wykorzystanie zarówno osprzętu zawieszanego, jak i holowanego. Moc na wałku WOM [ PTO ] jest bliska 90% dostępnej mocy silnika i zapewnia osiągi odpowiednie do pracy w gospodarstwie, do zbioru pasz i transportu dzięki zastosowaniu tylnych zaczepów holowniczych ( haków ) o udźwigu 20 ton wraz z układem hamulcowym do obsługi przyczep.

Maksymalna prędkość przewidziana przez techników Merlo to 50 km/h* i umożliwia ona szybkie przemieszczanie w warunkach całkowitego bezpieczeństwa dzięki nisko umieszczonemu środkowi ciężkości maszyny oraz systemowi zawieszenia kabiny.

Oprócz powyższych parametrów, maszyny Multifarmer zostały wyposażone w skrzynie biegów M CVTronic będącą nowym rozwiązaniem w dziedzinie przekładni bezstopniowych. M CVTronic oferuje wyższe osiągi niż przekładnie CVT i zapewnia osiąganie prędkości 50 km/h* z płynnym przyspieszaniem, bez przerw w dostarczaniu momentu obrotowego. Osiągnięto wymierne korzyści w zakresie komfortu, produktywności i zużycia paliwa, które zostało zmniejszone średnio o 3 litry na godzinę dzięki systemowi EPD.

Nowa generacja kabiny i nowa koncepcja wnętrza wraz z wielofunkcyjnym podłokietnikiem i wyświetlaczem 8,5” systemu M CDC wprowadzają nową jakość innowacji technologicznych.

merlo 40 9 Merlo powiększa gamę ładowarek Multifarmer

  • MF 40.7 i MF 40.9: nowa generacja ładowarek Multifarmer przeznaczonych na nowy segment rynku.
  • Dwa modele: o udźwigu 4 tony, wyposażone w wysięgnik teleskopowy o długości 7 i 9 metrów, w zależności od preferencji klienta.
  • Masa/wymiary: 8800 kg wagi, rozstaw osi 2920 mm i opony 500/60 R25.6 o profilu rolniczym. Odpowiednie do osiągów maszyny.
  • Silnik: 4 cylindry, pojemność 4,1 l, Tier IIIB o mocy 156 KM i momencie obrotowym 609 Nm zapewnia wysokie osiągi.
  • Kabina: nowa generacja zapewnia komfort, ergonomie i nowatorskie rozwiązania technologiczne.
  • Wielofunkcyjny podłokietnik: mieści wszystkie elementy sterowania podnośnikiem i rozdzielaczami hydraulicznymi, aby zapewnić jak największa wygodę pracy.
  • Joystick: wyposażony w przełącznik kierunku jazdy i automatyczny stabilizator obrotów, zwiększający praktyczność użytkowania.
  • Przekładnia M CVTronic: nowe rozwiązanie do bezstopniowego przekazywania mocy bez przerw w dostarczaniu momentu obrotowego, pozwalające na uzyskanie prędkości do 50 km/h*. Większe osiągi i komfort.
  • EPD: elektroniczne sterowanie silnikiem i przekładnia zapewniająca wymierną oszczędność.

źródło: Merlo