prasa kostkująca z pakowaczem

New Holland BigBaler 1290 High Density w wersji z pakowaczem

New Holland Agriculture rozszerzyła ofertę modelową serii BigBaler 1290 High Density, najbardziej wydajnych wielkogabarytowych pras kostkujących w tym segmencie, o nowy model prasy z pakowaczem.

Ten model jest wyposażony w trzy 3-palcowe widły pakowacza wykonane ze wzmocnionych komponentów, zapewniające wytrzymałość odpowiednią do wysokiej przepustowości prasy. Nowy model z pakowaczem osiąga taki sam poziom ogólnych zdolności przerobowych i wydajności, co modele BigBaler 1290 High Density CropCutterTM.

Alessio Merlo, Product Marketing Manager maszyn do zbioru, mówi: – Prasa BigBaler 1290 High Density to krok naprzód w doskonałości, który nie mieści się w statystykach. Swoją premierę miała na targach Agritechnica 2019 i od razu zdobyła tytuł „Maszyny Roku”. Przyznano jej wiele nagród i wyróżnień, w tym również nagrodę 2021 AE50 Award. Co najważniejsze, zdobyła nagrodę publiczności za opatentowaną technologię wiązania LoopMasterTM i niezrównany stopień zgniotu. Zwieńczeniem naszej oferty jest nowy, bardzo wydajny model z pakowaczem, zapewniający takie same wyjątkowe parametry pracy.

New Holland jest liderem segmentu wielkogabarytowych pras kostkujących od ponad 30 lat, w trakcie których wprowadziła do niego wiele innowacji i zmieniła oblicze belowania. Do innowacyjnych rozwiązań należą m.in. technologia podwójnych węzłów, system elektronicznej proporcjonalnej regulacji stopnia zgniotu, wyładunek z prasy ukończonej beli oraz uformowanie po raz pierwszy beli o wymiarach 80 x 90 cm – wszystkie te funkcje stały się z czasem standardem obowiązującym w branży. W listopadzie 2020 r. w zakładzie Zedelgem światło dzienne ujrzał 30-tysięczny egzemplarz wielkogabarytowej prasy kostkującej, który został uznany za rekordowe osiągnięcie w długiej historii marki w zakresie doskonałości belowania.

Ogólne zdolności produkcyjne i wydajność

Modele BigBaler 1290 High Density CropCutterTM i modele z pakowaczem wyznaczają standardy wydajności i komfortu. Formują bele o 22% wyższym stopniu zgniotu niż tradycyjne wielkogabarytowe prasy kostkujące, co znacznie zwiększa efektywność transportu i przeładunku bel. Podbieracz MaxiSweep™ zapewnia szybkie podawanie materiału roślinnego, co pozwala zwiększyć wydajność i osiągi. Unikatowy przekładni SmartShift™, wyróżniony na targach Agritechnica 2019 srebrnym medalem, zapewnia płynne uruchomienie, a dzięki temu zwiększa komfort operatora i zabezpiecza przed przeciążeniem układ przeniesienia napędu ciągnika.

Unikatowa, opatentowana technologia wiązania węzłów LoopMaster™ pozwala osiągnąć najlepsze w klasie wyniki przy wiązaniu beli oraz chroni środowisko naturalne i paszę dzięki wyeliminowaniu ścinków sznurka. Krótka belka zaczepowa sprawia, że operator może korzystać z wyśmienitej widoczności oraz świetnych zdolności manewrowych. Nowy intuicyjny interfejs użytkownika z dużym monitorem z ekranem dotykowym IIntelliViewTM IV jeszcze bardziej zwiększa komfort. Wydajność i komfort prasy BigBaler 1290 High Density podnosi szereg automatycznych funkcji, jak np. system IntelliCruise™, który automatycznie reguluje prędkość jazdy ciągnika.

źródło: New Holland