New Holland T7.340 HD z systemem PLM Intelligence – większa moc, większa inteligencja

New Holland Agriculture wprowadza na rynek nowy flagowy model ciągnika z seri T7 HD, wynosząc moc tej linii na nowy poziom dzięki dodaniu modelu T7.340 HD z technologią PLM Intelligence. Nowy ciągnik o mocy 340 KM (maks.) odziedziczył stylistykę i kluczowe cechy z uznanych, pozostających w ofercie ciągników T7.290 HD o mocy 288 KM (maks.) i T7.315 HD o mocy 313 KM (maks.), lecz w porównaniu do nich oferuje większą moc przy tych samych wymiarach i masie. Wyposażony jest również w nową technologię, której pionierem był niedawno wprowadzony model T7.300 LWB, największy ciągnik w gamie poniżej linii T7 HD.

 

Rolnicy i usługodawcy w całej Europie coraz częściej poszukują większej mocy w ciągnikach o kompaktowej konstrukcji, zapewniających wysoki stosunek mocy do masy, lepszą zwrotność i większą oszczędność paliwa – mówi Oscar Baroncelli, Head of Tractors and Telehandlers w New Holland Agriculture

– Na tym właśnie skupili się nasi inżynierowie, opracowując nowy model T7.340 HD. Wierzymy, że oferuje on pakiet mocy, wymiarów i inteligencji, których klienci szukają, aby pomóc im zwiększyć produktywność swoich przedsiębiorstw. T7.340 HD jest napędzany silnikiem FPT Industrial ECOBlue™ HI-eSCR 2 Stage V NEF z 750-godzinnymi okresami między obsługowymi, które są nawet o 50% dłuższe niż u niektórych konkurentów. Dzięki zmodernizowanej głowicy cylindrów, tłokom i układowi chłodzenia, maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 1353 Nm, a jego maksymalna moc w każdych warunkach to 340 KM. Jednostka napędowa posiada charakterystykę idealnie sprawdzającą się podczas wymagających zastosowań z użyciem WOM. Model T7.340 HD o pojemności 630 litrów ma największą pojemność zbiornika paliwa w tym segmencie, co zapewnia dłuższy czas między tankowaniem.

Przekładnia bezstopniowa New Holland AutoCommand 50 km/h została zmodyfikowana. Układ napędowy posiada zmodernizowany system hydrauliczny przekładni o większej wydajności, nowe koła zębate, a także tylny mechanizm różnicowy o większej wydajności. Zapewnia to większą sprawność podczas prac uprawowych. Rezultatem jest połączenie wysokiej mocy i zwrotności ciągnika średniej wielkości, a także zwiększony stosunek mocy do masy.

Potrzeby związane z obsługą osprzętu są zaspokajane przez tylny podnośnik o udźwigu 11 058 kg, opcjonalny przedni podnośnik o udźwigu 6 016 kg, do pięciu tylnych oraz trzech przednich zaworów hydrauliki zewnętrznej, a wszystko to zasilane przez układ hydrauliczny o zamkniętym obwodzie i wydajności 165 lub opcjonalnie 220 litrów/min. Prędkości obrotowe ulepszonego napędu WOM wynoszą 540, 540E, 1000 i 1000E obr./min, aby dopasować się do szeregu zastosowań, podczas gdy przedni WOM oferuje tryby pracy 1000 i 1000E, maksymalizując oszczędność paliwa przy zadaniach wymagających małej mocy.

Wraz z dwoma mniejszymi ciągnikami T7 HD, nowy T7.340 HD korzysta również z technologii wprowadzonej w największym modelu w gamie poniżej; niedawno wprowadzonym na rynek T7.300 z PLM Intelligence. Obejmuje ona zintegrowany układ sterowania dużą prasą kostkującą, który zwiększa komfort operatora poprzez optymalizację interakcji między ciągnikiem a podłączoną prasą. Przewidując skok prasy, utrzymuje zrównoważoną prędkość obrotową silnika i WOM, ogranicza ruchy kabiny o 15% i zmniejsza zużycie paliwa nawet o 12% w całym cyklu formowania beli.

Model T7.340 HD wprowadza również wyższy poziom łączności do serii T7 HD. Zintegrowano w nim funkcję zarządzania osprzętem Tractor Implement Management, która umożliwia przesyłanie informacji do i ze skomunikowanego kompatybilnego narzędzia w celu zwiększenia wydajności poprzez zapewnienie pewnego stopnia kontroli nad ciągnikiem – na przykład automatyczną zmianę prędkości jazdy w zależności od gęstości pokosu podczas formowania beli.

Podobnie jak w innych ciągnikach T7 HD, operator może regulować kluczowe elementy sterujące w celu zapewnienia maksymalnego komfortu za pomocą podłokietnika SideWinder Ultra, który jest już dostępny w innych ciągnikach New Holland o dużej mocy. Standardowy terminal dotykowy IntelliView™ 12 kompatybilny z ISOBUS zapewnia operatorowi dostęp do wszystkich informacji i upraszcza zarządzanie ciągnikiem i osprzętem. Opcjonalny drugi ekran IntelliView™ 12 umożliwia dalszą personalizację i przejrzystość, na przykład poprzez umieszczenie elementów sterujących pojazdu na ekranie głównym i aplikacji rolnictwa precyzyjnego na monitorze dodatkowym. Poszczególne funkcje można łatwo przenosić między monitorami.

 

Systemy IntelliTurn™ i Headland Turn Sequencer II zapewniają automatyczny skręt na uwrociu, kierowanie i obsługę narzędzia, wyzwalane przez znacznik uwrocia GPS. Inne funkcje zapewniające komfort w kabinie obejmują ulepszoną izolację akustyczną, redukującą poziom hałasu do wiodącego w branży poziomu 66 dBA, a także więcej schowków i opcję unikalnego wyświetlacza danych ciągnika CentreView™, który prezentuje najważniejsze informacje w zasięgu wzroku kierowcy na środku kierownicy. Zawieszenie kabiny Active Comfort Ride™ zwiększa komfort i produktywność w polu i na drodze, ulepszona klimatyzacja poprawia atmosferę w kabinie, zaś pakiet oświetlenia LED 360° ułatwia pracę w nocy.

 

Ciągnik T7.340 HD, podobnie jak inne modele z tej serii, jest objęty nowym pakietem Uptime Pack Plus, zapewniającym trzyletnią gwarancję na 2000 godzin pracy bez przestojów, a także szkolenie operatorów, kontrole optymalizacyjne i zdalne wsparcie serwisowe. Takie rozwiązanie pomaga klientom uprościć działalność ich przedsiębiorstwa, zaoszczędzić energię i obniżyć koszty operacyjne. Dzięki zintegrowanej w standardzie technologii PLM Intelligence w ciągniku T7.340 HD, jest on dostarczany z pięcioletnim rozszerzonym standardowym pakietem łączności, aby pomóc właścicielom i operatorom w maksymalnym wykorzystaniu danych floty, gospodarstwa i pola w celu usprawnienia operacji.

W najbliższej przyszłości będziemy świadkami serii potężnych premier w ramach strategii ciągników New Holland, aby zaoferować rolnikom najbardziej zaawansowaną gamę ciągników o dużej mocy na rynku, doskonale połączoną z najbardziej zaawansowanym sprzętem do zbioru plonów oraz najbardziej innowacyjną technologią i rozwiązaniami PLM Intelligence – informuje Carlo Lambro, prezes marki New Holland Agriculture. – Rok 2021 był rokiem modelu T7 Heavy Duty, a w 2022 zaprezentowaliśmy nowy model T7 z długim rozstawem osi. Rok 2023 to rok rozszerzenia gamy HD o model T7.340 Heavy Duty. To zdecydowana zmiana tempa, którą dostrzeże rynek.

 

źródło: New Holland Agriculture