New Holland zdobywa złoty medal targów Agritechnica 2023 za koncepcję nowego kombajnu zbożowego

Marka New Holland Agriculture zdobyła trzy medale za innowacyjność na targach Agritechnica 2023. Marka otrzymała jedyny Złoty Medal przyznany przez komisję DLG oraz dwa Srebrne Medale. Złoty Medal przyznano za ogólną koncepcję nowego kombajnu Twin Rotor, który zostanie zaprezentowany podczas światowej premiery na targach Agritechnica w listopadzie 2023 roku.

 

Dwa srebrne medale otrzymały nowe modele ciągników New Holland z napędem alternatywnym: T7 Methane Power LNG (skroplony gaz ziemny) i T4 Electric Power. Oba ciągniki zostały zaprezentowane po raz pierwszy podczas CNH Tech Day w grudniu 2022 roku w Arizonie, w Stanach Zjednoczonych.

Carlo Lambro, Brand President marki New Holland Agriculture, powiedział: – Te medale to niesamowite osiągnięcia dla New Holland i jesteśmy niezwykle dumni z pracy wykonanej przez wszystkie zespoły. Stanowią one wyróżnienie dla naszego segmentu maszyn żniwnych – obszaru, w którym New Holland ma silną reputację i od lat wyróżnia się doskonałymi wynikami. Ten złoty medal jest potwierdzeniem naszych wysiłków i podsyca emocje związane ze zbliżającą się premierą nowego kombajnu. Srebrne medale są nie mniej ważne, ponieważ oba trafiają do produktów, które reprezentują nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój oraz badania i inwestycje w alternatywne napędy. To zasłużona nagroda zarówno dla T7 LNG, jak i T4 Electric. Gratuluję zespołom, które ciężko pracowały na ten wynik.

Rewolucyjny nowy kombajn zbożowy

Na targach Agritechnica New Holland zaprezentuje zupełnie nowy kombajn zbożowy, który bazuje na sukcesie obecnej flagowej linii CR, na czele z rekordzistą świata w zbiorze pszenicy, modelem CR10.90. Nowy kombajn, który będzie produkowany w New Holland’s Center of Harvesting Excellence w Zedelgem, w Belgii. Maszyna ta została zaprojektowana i stworzona na nowo, aby zapewnić wyższą wydajność, zmniejszyć straty ziarna i wprowadzić większą automatyzację wymaganą przez gospodarstwa przyszłości na całym świecie a szczególnie w Europie.

W związku ze zbliżającą się 50. rocznicą przełomowej technologii New Holland Twin Rotor™, która będzie miała miejsce w 2025 roku, nowy kombajn podkreśli również zalety tej ważnej funkcji, która zrewolucjonizowała sposób, w jaki rolnicy zbierają plony. To właśnie dzięki technologii Twin Rotor nowy kombajn CR może zaoferować najniższy współczynnik strat ziarna na rynku.

Nowy kombajn będzie miał zupełnie nową stylistykę i zostanie zaprezentowany publiczności pierwszego dnia targów Agritechnica, 12 listopada o godzinie 10 rano na stoisku New Holland (hala 3, stoisko A48).

 

źródło: New Holland Agriculture