Nowa generacja siewników RABE Ecodrill – powrót firmy RABE na polski rynek

Nowa generacja siewników RABE Ecodrill

Jedną z nowości zaprezentowanych podczas Agroshow będzie nowej generacji siewnik Rabe Ecodrill. Dostępne są 2 modele: SL i PL, zaczepiane do ciągnika lub sprzęgane z brona talerzową za pomocą połączenia hydropaci, a także SLA i PLA, nabudowane dla agregatów uprawowych. Oba modele dostępne w dwóch szerokościach roboczych 3,0 lub 4,0 m. Pojemność zbiornika od 450 do 1350 l.

rabe ecodrill big Nowa generacja siewników RABE Ecodrill   powrót firmy RABE na polski rynek

Wysunięta do przodu skrzynia nasienna siewników ECODRILL pozwala na lepsze przeniesienie ciężaru i zredukowanie obciążenia podnośnika ciągnika oraz wpływa na lepszą zwrotność zestawu.

Wytrzymały, jednoczęściowy zbiornik na ziarno i solida dwubelkowa rama.

Precyzyjne ustawienie głębokości roboczej dzięki nowym sekcjom wysiewającym na ramieniu

z dociskiem „dwustronnego działania”.

Przeniesienie napędu na aparaty wysiewające z obu kół siewnika.

Uproszczenie próby „kręconej” (dawki wysiewu), przeprowadzanej na siewniku ustawionym na ziemi.

Bezpieczny pomost załadunkowy, przymocowany do ramy siewnika, szczelna pokrywa skrzyni nasiennej z siłownikami wspomagającymi jej otwarcie, obecność ścianek rozdzielających

Sekcje wysiewające mogą być stopkowe lub talerzowe (talerzowe mają docisk do 30kg). Do redlic talerzowych możemy dołożyć gumowe rolki dociskowe o szerokości 40mm które zapewniają energiczny docisk między glebą a ziarnem, zapewniający lepsze wykiełkowanie ziarna i szybsze wschody. To wyposażenie posiada 12 możliwych pozycji ustawienia, w tym pozycję szybkiego uniesienia do góry, jeśli warunki pracy tego wymagają.

Podział ziarna:

Pod wpływem ruchu wolno obracającego się mieszadła, ziarno delikatnie przedostaje się ze zbiornika do aparatów kołeczkowych a następnie do sekcji wysiewających. Każdy aparat kołeczkowy jest zbudowany z kółeczka z drobnymi ząbkami zapewniającego podział drobnonasiennych (typu rzepak) i ze standardowego kółeczka z dużymi ząbkami (dla zbóż i grubonasiennych). Zawleczka dostarczana z siewnikiem umożliwia rozłączenie obu kółeczek w ciągu kilku sekund w celu umożliwienia wysiewu drobnoziarnistych.

 

Źródło: Gregoire-Besson Polska