Nowa krótka brona talerzowa TERRADISC 8001 T / 10001 T firmy PÖTTTINGER

Nowa krótka brona talerzowa TERRADISC 8001 T / 10001 T firmy PÖTTTINGER

Nowe talerzówki PÖTTTINGER TERRADISC 8001 T i 10001 T są oferowane w szerokościach roboczych 8 i 10 metrów. Te krótkie brony talerzowe zapewniają efektywne wmieszanie resztek pożniwnych, także przy dużych ilościach słomy lub resztek mulczu na polu. Wysoka wydajność na hektar przy prędkości roboczej do 18 km/h powodują, że nowe brony TERRADISC są bardzo ekonomiczne.

 

Równomierna, płytka głębokość robocza i optymalne zagęszczenie wtórne tworzą idealne warunki do siewu. Zwarta konstrukcja, agresywne ustawienie kroi talerzowych, jak również przesunięte ustawienie narzędzi roboczych zapewniają skuteczne zagłębianie i dobre wymieszanie gleby z resztkami organicznymi, również podczas suszy. Krótka konstrukcja jest znakiem szczególnym krótkich bron talerzowych PÖTTTINGER. W TERRADISCU można wybierać między głębokością roboczą od 5 do 15 cm. Wszystko po to, aby gleba była odpowiednio przygotowana do siewu.


Równomierny obraz uprawionego pola oraz dobrze wymieszana gleba to wymagania stawiane przez praktyków. Aby temu sprostać PÖTTTINGER zoptymalizował stosunek formy, wielkości, kąta ustawienia i natarcia kroi talerzowych. Każde z dwóch, masywnych, kutych ramion nośnych jest przyspawane na bardzo szerokiej obejmie zaciskowej. Efektem takiej konstrukcji jest stała pozycja i stabilne ustawienie kroi. Nie mogą one samoczynnie wychylać się w bok na ciężkich lub zakamienionych glebach – twarde ślady po kołach zawsze zostaną rozbite. Centralne i hydrauliczne ustawienie głębokości pracy wraz z kołami kopiującymi (koła kopiujące jako opcja w TERRADISC 8001 T, w wyposażeniu seryjnym w TERRADISC 10001 T) jest proste i komfortowe do przeprowadzenia.


Ochrona gleby jest również głównym tematem w przypadku nowych bron TERRADISC T: pojedyncze składane elementy dopasowują się indywidualnie do nierówności pola i chronią optymalnie glebę. Na uwrociu TERRADISC T jest niesiony przez amortyzowany wał. Ciężar rozkłada się na całej szerokości roboczej. Ciągany TERRADISC dzięki temu chroni glebę również na uwrociu. Standardem PÖTTTINGER jest to, że cała szerokość robocza jest wykorzystywana efektywnie, również w przypadku TERRADISC T. Oferta wałów do TERRADISC jest następująca: wał rurowy, tnący wał packera, gumowy wał packera i tandem CONOROLL.

Mimo dużej szerokości roboczej nowy TERRADISC T jest kompaktowy w transporcie: składane lawetowe podwozie służy do bezpiecznego transportu po drogach. Maszyna w pozycji do transportu ma 4,0 m wysokości i 3,0 m szerokości. Na życzenie w ofercie hamulce pneumatyczne lub hydrauliczne.

Obsługa maszyny odbywa się w wersji standard przez preselekcje i tylko trzy zawory dwustronnego działania. Jako opcja dostępne jest sterowanie przez ISOBUS i  Load Sensing. PÖTTTINGER oferuje nowy sterownik ISOBUS Terminal EXPERT 75 –  komfortowa i prosta obsługa przy pomocy jednej ręki, sterownik jest wyposażony w dotykowy ekran i rolkę do przewijania. Sterownik jest uniwersalny i może być używany w każdej maszynie w standardzie ISOBUS.

 

 

Źródło: PÖTTTINGER